Dalies:

Atgriezies Latvijā, kaldina plānus par spēlēšanu Zviedrijā. Intervija ar hokejistu Tomasu Zeili

Atgriezies Latvijā, kaldina plānus par spēlēšanu Zviedrijā. Intervija ar hokejistu Tomasu Zeili
instagram.com/tomasszeile/
  • 26. Dec. 2019

Aizsargs Tomass Zeile šosezon spēlē Latvijas čempionāta līdervienības "Olimp" sastāvā, bet 21 gadu vecais hokejists iepriekš guvis nozīmīgu pieredzi ārzemju komandās, spēlējot arī Ziemeļamerikā. Tomēr jo īpaši labi viņš iepazinis Zviedrijas hokeju, kur aizsargs nonāca jau pusaudža gados

Zeile intervijā Latvijas Radio pastāstīja, ka savu izvēli nenožēlo un pāri Baltijas jūrai varētu doties vēl kādu reizi. 

Kad izlēmi doties spēlēt uz Zviedriju un kāpēc tieši turp?

Lasītākās ziņas valstī

Jā, es devos uz Zviedriju 16 gados, lai spēlētu hokeju. Sanāca, ka pazīstami latvieši jau spēlēja Stokholmas komandā Ārlandas „Wings”. Biju pabeidzis 9. klasi, gana daudz uzspēlējis Rīgā. Apspriežoties ar ģimeni, sapratām, ka tas ir nākamais solis, lai augtu un attīstītu savu karjeru, un tuvotos saviem sapņiem.

Kā bija ar iekārtošanos un iedzīvošanos Zviedrijā tādā vecumā?

Man diezgan paveicās, ka es aizbraucu un tur jau bija divi latvieši komandā. Bija arī čehi un slovāki, līdz ar to komandā bija gana daudz cilvēku, kas nāk no citām valstīm, nav zviedri. Mūsu galvenais treneris bija slovāks [Roberts Dome], tāpēc viss notika angliski. Komandas iekšienē un arī apkārt komandai nebija tik daudz zviedru valodas, arī latvieši bija turpat blakus, tāpēc bija diezgan viegli. Pats nemaz negaidīju, ka būs tik viegli. Esmu tāds cilvēks, kuram patīk būt jaunās vietās, tāpēc pirmo gadu ļoti izbaudīju, bet otrajā gadā jau mazliet sākās „mājas slimība” – pussezonā sāku domāt, ka būtu forši aizbraukt uz mājām, uz Latviju.

Tavuprāt, kāds ir pareizais vecums, kad braukt uz ārzemēm? 16 gadi nav mazliet par vēlu?

Es teiktu, ka 14 vai 15 gadi būtu tāds ideāls vecums. Ja ir pazīstamie un ir iespēja gana labi dzīvot. Jo mēs aizbraucām uz Zviedriju un bijām kādi seši cilvēki vienā istabā. Latvieši, čehi, slovāki – mēs visi dzīvojām kopā. Bija jautri, bija interesanti, bet es negribētu, lai mani bērni brauktu un dzīvotu tādos apstākļos. Ja ir kāds pazīstamais, kas dzīvo uz vietas, var palīdzēt un pieskatīt, es sūtītu savus bērnus mazliet agrākā vecumā.

Zviedrija ir labākā vieta, kur doties spēlēt jauniešu vecumā, vai varbūt skatīties citos virzienos?

Es teiktu, ka noteikti var skatīties uz Somiju un arī uz Šveici. Bet uz Šveici jābrauc vēl agrākā vecumā. Tas tāpēc, lai tur esi ilgāku laiku un kārtīgi iedzīvojies, Šveicē arī ir ļoti laba hokeja sistēma. Zviedrija, manuprāt, ir ļoti optimāls variants, bet vienalga, kur tu brauc, tev tik un tā jābūt galvastiesu pārākam nekā vietējiem. Ja gribi izsisties un esi tādā pašā līmenī vai pat zemāk, tad jebkur būs grūti. Vienalga, kur tu spēlē.

Kāds ir zviedru hokejs jaunatnes vecumā?

Zviedri spēlē ļoti mierīgi, viņi daudz nestreso un spēlē mierīgi. Jā, ļoti agresīvi un ātri, „dod kaulā”, ja vajag, tad iemetīs ripu un nospēlēs ļoti vienkārši. Taču ļoti mierīgi, bez lieka satraukuma. Tas man ļoti patika, ka mierīgi var izspēlēt vairākumus. Skaisti, ar piespēlēm, tas mani paņēma zviedru hokejā.

Vairāk lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti