Dalies:

Atgriežas Latvijā un dodas karantīnā

Atgriežas Latvijā un dodas karantīnā
LETA/Edijs Pālens
  • 17. Mar. 2020

16. martā daudzi Latvijas valsts piederīgie izmantoja iespēju atgriezties mājās, vēl pirms tiek apturēta starptautisko pasažieru plūsma. Latvijas Televīzija uzklausīja vairākus stāstus par atgriešanos no ārzemēm un pašizolāciju, kas ne vienmēr ir vienkārši izdarāma.

Uzzinot par starptautisko pasažieru pārvadājumu slēgšanu karantīnas laikā, ļoti daudziem nācās steidzami mainīt savus komandējumu vai ceļošanas plānus. Darba darīšanas steigā atcēla arī uzņēmējs Normunds Bergs, kurš no Amerikas Savienotajām Valstīm Denverā caur Londonu un tālāk Frankfurti atgriezies Rīgā.

Lasītākās ziņas valstī

“Protams, lidostā mūs neviens nesagaidīja, bet lidosta bija arī stipri tukša, jo mēs vienos naktī ielidojām. Bija versija, ka kāds no savējiem atved, bija versija, ka iekāp taksī. Bet saprotot, ka es atgriežos no Amerikas un slimības uzliesmojums ir arī tur, bija skaidrs, ka man labāk kontaktēties ar pēc iespējas mazāk cilvēkiem,” saka Bergs.

Uzņēmējs tagad atrodas viens pats karantīnā.

Sarežģīts mājupceļš ir Gustam, kurš lūdz savu īsto vārdu neminēt. Viņš atgriežas no Singapūras, kas ir viena no vīrusa vissmagāk skartajām valstīm. Viņš devies uz Dohu, tālāk uz Helsinkiem, tad Tallinu un Rīgu. Bagāža gan palikusi Singapūrā.

“Šobrīd esmu Helsinkos, uz prāmja, dodos uz Tallinu, kur mani savāks mans paziņa, kurš ir arī Igaunijas rezidents, lai varētu tikt pāri robežai, un viņš aizvedīs mani mājās. Ceļš ir bijis diezgan stresains. Šī ir kāda 43. stunda, kas ir pavadīta bez miega. Cerams, beigās viss būs labi. Vismaz esam Eiropā,” saka Gusts.

Vēl kāda skatītāja pirmdienas rītā atsūtīja foto no Vīnes lidostas. Viņa Rīgā ielidojusi ap pusdienas laiku un aicinājusi tuviniekus uz lidostu nedoties, bet palikt mājās. Pati uzreiz devusies 14 dienu mājas režīmā.

Aculiecinieka Klāva Skrastiņa atsūtītajos video fiksētas garās lidotgribētāju rindas lidostā “Rīga”. Daudzi ārzemnieki atgriežas savās mītnes zemēs, un lidosta jau ap pulksten sešiem no rīta bija pārpildīta.

Tāpat pirmdienas rītā pienāca prāmis no Zviedrijas “Isabelle” - pēdējais pasažieru kuģis Rīgas ostā. Ar to atgriezties paspēja arī Artūra tētis, kurš strādā celtniecībā netālu no Stokholmas.

“Piektdien, sestdien bija skaidrs, ka ir kaut kas jādara, it īpaši, kad tiks liegta iespēja iebraukt Latvijā. Vadītājs nopirka biļetes, un jau šorīt viņi ar prāmi ieradās no Stokholmas Rīgā. Tagad kā apzinīgs pilsonis mans tēvs dosies pašizolācijā uz divām nedēļām. Kāpjot nost no prāmja, tomēr nebija nekādu pārbaužu, ne jautājumu, kaut vai temperatūras mērīšana. Nekas tamlīdzīgs nenotika,” stāsta Artūrs Būda, kura tēvs atgriezies no Zviedrijas.

Vēl iespēja atgriezties no Zviedrijas būs pirmdienas vakarā, un tas ir izņēmuma reiss uz Ventspili.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti