Dalies:

Atgriežas Kurzemē un īsteno ārvalstīs dzīvojot radītās biznesa idejas

Atgriežas Kurzemē un īsteno ārvalstīs dzīvojot radītās biznesa idejas
Foto: Kurzemes plānošanas reģions
  • 01. May. 2019

Turpinot publikāciju sēriju par uzņēmīgiem cilvēkiem, kuri atgriezušies Kurzemē pēc ārvalstīs pavadītiem gadiem, Kurzemes plānošanas reģions iepazīstina ar trīs ģimenēm, kas dzīvo Liepājā, Saldus un Skrundas novados. Sarunā ar ģimenēm atklājas, ka uzņēmējdarbības idejas radušās, vēl dzīvojot ārpus Latvijas. Tagad tās ir izdevies realizēt, dibinot jaunus uzņēmumus Kurzemē.

Māris un Liene Vekļuki ar trīs meitām atgriezušies Saldū no Īrijas un pirms dažiem mēnešiem izveidojuši uzņēmumu "Ber Food". Uzņēmuma nosaukums "Ber Food". radies, atvasinot meitu vārdu iniciāļus - Betija, Emīlija, Rebeka, papildinot ar saukli “Vistiņ klāt!”. "Ber Food". ir pārvietojams ātrās ēdināšanas vagoniņš, ko var uzstādīt pilsētas laukumos, pie upes vai sporta spēlēs. Uz vietas tiek grillētas vistiņas un gatavoti dažādi ēdieni un dzērieni. Sava biznesa uzsākšanai nozīmīgs atbalsts bija remigrācijas veicināšanas uzņēmējdarbības granta saņemšana Kurzemes reģionā, kur kopumā tika atbalstītas 5 idejas dažādās Kurzemes pašvaldībās. Visi "Ber Food". jaunumi un informācija par izbraukumu tirdzniecības vietām pieejama "Ber Food".Facebook profilā @VistinKlāt .

Jānis Eizengrauds dzīvojis Vācijā un ar ģimeni atgriezies Liepājā. Vēloties radīt alternatīvu ierastajām plastmasas rotaļlietām, Jānis ir izveidojis "Bau Bau"  lielizmēra konstruktorus, ar kuru palīdzību bērniem ir iespējas apgūt dažādu formu savienošanu, krāsas un instrumentu pielietošanu. Ļaujot vaļu izdomai, bērni var kļūt par būvniekiem, inženieriem vai pārdevējiem. Kopīgi pavadīts laiks ir vērtība, kas Jānim  "Bau Bau"  konstruktoru  izveides  procesā bija īpaši nozīmīgi -  radīt rotaļlietas, lai var kopā darboties visa ģimene. Aktīvi tiek strādāts pie konstruktoru noieta tirgu meklēšanas ārpus Latvijas. Vairāk informācijas par "Bau Bau" konstruktoriem mājaslapā un Facebook lapā @baubau.rotallietas

Lasītākās ziņas

Andra Oto, atgriežoties Latvijā pēc vairāku gadu dzīves Īrijā, izveidoja zīmolu "Andra Oto Events, kas nodarbojas ar pasākumu dekorēšanu, organizē dekorāciju nomu un veido personalizētus tekstila aksesuārus un dāvanas kāzām un citiem lieliem dzīves notikumiem. Kopš 2018.gada pavasara Andra ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Kuldīgas biznesa inkubatora biedrs un ir atzinusi, ka Latvijā ir plašas iespējas augt un attīstīties, jo ik uz soļa ir kāds, kurš grib palīdzēt sasniegt mērķi. Andra par savu vēlmi darboties Skrundā saka: “Ir forši būt mājās tuvāk ģimenei - vecākiem un vecvecākiem!”. Vairāk par Andras darbiem var uzzināt viņas Facebook lapā @AndraOtoevents.

Par remigrācijas projektu:

2019.gada pirmajā ceturksnī ar Kurzemes remigrācijas koordinatori sazinājušās 116 personas (43 ģimenes), kurām sagatavoti 115 personalizēti piedāvājumi. Kopš 2018. gada 1. marta Kurzemē atgriezušies kopā teju 250 cilvēki (85 ģimenes). Informācija par remigrācijas projektu atrodama vientnē www.paps.lv. Tur arī iespējams aizpildīt tiešsaistes anketu un sazināties ar remigrācijas koordinatoriem.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti