Dalies:

ASV turpmāk no iebraucējiem pieprasīs sociālo tīklu vēsturi

ASV turpmāk no iebraucējiem pieprasīs sociālo tīklu vēsturi
  • 03. Jun. 2019

Neraugoties uz civiltiesību aizstāvju bažām par privātuma un vārda brīvības apdraudējumu, turpmāk visiem, kas vēlēsies uz ASV doties mācīties vai strādāt, būs jāiesniedz sava sociālo tīklu kontu vēsture. 

Spēkā stājušas jaunas ASV Valsts departamenta regulas, kas nosaka, ka lielākajai daļai iebraucēju, kas vēlēsies saņemt ASV vīzu, būs jāiesniedz informācija par visiem sociālajiem tīkliem, ko cilvēki lietojuši pēdējo piecu gadu laikā, tostarp «Facebook», «Twitter» un «Instagram». Valsts departamentā šāds ierosinājums izskanēja jau pērn un tolaik tika lēsts, ka tas ik gadu skars 14,7 miljonus cilvēku. No šīm prasībām būs atbrīvoti tikai diplomāti un citas amatpersonas.

Vīzas pretendentiem būs jāiesniedz arī informācija par pēdējos piecos gados izmantotajiem telefona numuriem un e-pasta adresēm, kā arī jāinformē ASV varas iestādes par saviem ceļojumu galamērķiem pēdējo piecu gadu laikā. Iepriekš šādus datus pieprasīja tikai no tādiem imigrantiem, kuriem nepieciešama papildu pārbaude, piemēram, kāds, kas apmeklējis teroristu kontrolētu teritoriju.

Lasītākās ziņas valstī

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti