Dalies:

ASV komiķi televīzijas parodijā par NATO samitu izsmej Latviju

ASV komiķi televīzijas parodijā par NATO samitu izsmej Latviju
  • 09. Dec. 2019

Populārajā amerikāņu televīzijas šovā "Saturday Night Live" komiķi jaunākajā raidījumā pievērsušies nedēļas aktualitātei - nesen notikušajam NATO dalībvalstu samitam. Šajā komēdijas "skečā" ne tikai jau tradicionāli izsmiets ASV prezidents Donalds Tramps, bet arī Latvijas prezidents Egils Levits. Latviesi.com uzrunātais politologs Mārtiņš Hiršs uzskata - kaut arī atveidojums nav glaimojošs, tā saturā nekādi zemūdens akmeņi nav jāmeklē.

 

Lasītākās ziņas valstī

"Skečā" Levits attēlots kā prezidents, kurš sēž pie "lūzeru" galdiņa, pie kura trīs ietekmīgo valstu pārstāvji - Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons, Kanādas premjers Džastins Trudo un Francijas prezidents Emanuels Makrons nosūta arī Trampu. Daļai latviešu auditorijas tas licies komiski, citiem - aizvainojoši, bet, kā uzskata Hiršs, Levits pavisam vienkārši izraudzīts sava unikālā tēla dēļ, nevis tāpēc, ka Latvija sevi slikti pasniegtu starptautiski. "Šis ir īss, smieklīgs video, kurā stilīgie un populārie Rietumu pasaules līderi tiek pretnostatīti dīvainajiem, atšķirīgiem. Tāds noteikti ir Tramps un Levits, es pieļauju, tika izvēlēts, jo viņiem vajadzēja kādu kolorītu tēlu, ko likt kā pretstatu stilīgajiem un izskatīgajiem Makronam un Trudo."

Politologs norāda, ka Levita bārda un ūsas daudziem var likt viņu asociēt ar novecojušu, arhaisku valsts pārvaldi, taču tam neesot nekāda saistība ar viņa personību vai izturēšanos. "No pēdējiem Latvijas prezidentiem viņš ir vismazāk pelnījis šādu lomu, bet es pieļauju, ka SNL ar to neko daudz nedomāja, tikai paņēma izskata ziņā atšķirīgu Eiropas līderi lielākām komiskam efektam."

Amerikāņu televīzijas šovs "Saturday Night Live" regulāri apspēlē politiskus tematus un nereti izzobo gan ietekmīgu, gan mazāk ietekmīgu valstu politiķus.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti