Dalies:

ASV atklās Baltijas keramikas izstādi

ASV atklās Baltijas keramikas izstādi
  • 12. Oct. 2018

Mineapolisā, ASV, Ziemeļu māla mākslas centra galvenajā galerijā šodien tiks atklāta Baltijas keramikas izstāde "Under the black and Baltic deep", aģentūru LETA informēja Rīgas Porcelāna muzeja izstāžu kuratore Ieva Nagliņa.

Izstāde, kas norisinās no šī gada 21.septembra līdz 4.novembrim, veltīta Baltijas valstu keramikai un vēsturei. Latvijai, Lietuvai un Igaunijai ir gara keramikas attīstības vēsture gan podniecības, gan rūpniecības griezumā. Pēc Padomju Savienības sabrukuma, kas Baltijas valstīm ļāva atgūt neatkarību, arī keramiķi varēja brīvāk attīstīt savas idejas un prasmes. Izstādes mērķis ir parādīt šīs pārmaiņas un jaunās vēsmas, iepazīstinot ar deviņiem autoriem no trīs Baltijas valstīm, kuri kopā reprezentē plašu stilistisko spektru.

Izstādes kuratori Sāra Milfelta un Roberts Silmbermans darbā pie autoru atlases pieaicināja keramikas jomas speciālistus no visām trim Baltijas valstīm - mākslinieku, kultūras iniciatīvas grupas "Kvadratas" vadītāju Tomu Daunoru no Lietuvas, mākslinieku Jusu Heinsalu no Igaunijas un Rīgas Porcelāna muzeja izstāžu kuratori Ievu Nagliņu no Latvijas. Latviju izstādē pārstāv Diāna Boitmane-Liepiņa, Dainis Pundurs un Juta Rindina.

Lasītākās ziņas valstī

Ziemeļu māla mākslas centrs Mineapolisā ir institūcija, kas aktīvi iesaistās mākslas dzīvē, popularizējot laikmetīgo keramiku, organizējot izstādes un iniciējot dažādas izglītības programmas. Izstāžu programmā ir gan vietējo mākslinieku, gan starptautiskas izstādes.

Izstādes ekspozīcijā skatāmas Rindinas figurālās kompozīcijas no māla un akmens masas "Meitene skaistā kleitā", "Trīs dejotājas" un "Saulaina diena", Pudura darbi no akmens masas "Medus mānija" un "Medus galva", bet Boitmane-Liepiņa izstādei radījusi jaunu darbu sēriju no porcelāna ar nosaukumu "No -15 līdz +1260". Konceptuālā kompozīcija veidota, strādājot ar ledu, un izstādē eksponēta uz melnzemes.

Autors: LETA
Foto: latvia100usa.org

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti