Dalies:

ASV aizliedz ieceļošanu no Šengenas zonas valstīm

ASV aizliedz ieceļošanu no Šengenas zonas valstīm
CC0 licence
  • 12. Mar. 2020

Amerikas Savienotās Valstis koronvīrusa "Covid-19" dēļ uz 30 dienām noteiks ieceļošanas aizliegumu no Eiropas valstīm, tomēr prezidents Donalds Tramps pieļāva iespēju to atcelt ātrāk, ja situācija uzlabosies, ziņo LSM.LV. Vienlaikus Pasaules Veselības Organizācijas ģenerāldirektors paziņojis, ka koronavīrusa infekcijas uzliesmojums ir sasniedzis globālas pandēmijas līmeni.

“Lai pasargātu mūsu krastus no jauniem gadījumiem mēs uz 30 dienām apturēsim visus ceļojumus no Eiropas uz Amerikas Savienotajām Valstīm. Jaunie noteikumi stāsies spēkā piektdien, pusnaktī,” sacīja Tramps.

Ieceļošanas aizliegums attieksies uz cilvēkiem, kas atradušies Šengenas zonā pēdējās 14 dienās pirms sava mēģinājuma ierasties ASV. To neattiecinās uz Šengenas zonu apmeklējušajiem ASV pilsoņiem  vai pastāvīgiem iedzīvotājiem, viņu dzīvesbiedriem vai vecākiem. Ierobežojumi neattieksies arī uz personām, kurām izsniegti  noteikti vīzu veidi.

Lasītākās ziņas valstī

ASV nepārtrauks kontaktus ar Lielbritāniju, un valstī varēs atgriezties amerikāņi, kas izgājuši attiecīgas pārbaudes.

Par jauniem ierobežojumiem paziņojušas arī vairākas Eiropas valstis. Lietuva pastiprinājusi sanitāro kontroli pie Latvijas un Polijas robežām.  Arī Polija pastiprinājusi robežkontroli un uz divām nedēļām slēgusi izglītības iestādes, kā arī teātrus, muzejus, operas namus un kinoteātrus. Uz vismaz divām dienām skolas slēgtas arī Igaunijai piederošajā Sāmsalā, kur trešdien diviem pieaugušiem cilvēkiem konstatēts "Covid-19".

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti