Dalies:

Ašeradens: Tiek gatavots kvalitatīvs OIK reformas piedāvājums, kas atvieglos nākamās valdības darbu

Ašeradens: Tiek gatavots kvalitatīvs OIK reformas piedāvājums, kas atvieglos nākamās valdības darbu
  • 09. Oct. 2018

Patlaban tiek gatavots kvalitatīvs obligātā iepirkuma komponentes (OIK) reformas piedāvājums, kas atvieglos nākamās valdības darbu, aģentūrai LETA atzina ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V).

Ministru kabinets 14.augustā atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu par attiekšanos no OIK maksājuma triju gadu laikā. Ministrijas piedāvājums arī paredz panākt, ka atbalsts "zaļajai" enerģijai mazināsies no līdzšinējā 1% no iekšzemes kopprodukta (IKP) līdz 0,3% no IKP, kā tas ir kaimiņvalstīs.

EM līdz šā gada 1.septembrim bija jāiesniedz priekšlikumi normatīvo aktu grozījumiem par OIK maksājuma sistēmas atcelšanu, tomēr tas joprojām nav izdarīts. Ņemot to vērā, Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) nosūtīja Ašeradenam rezolūciju, aicinot paātrināt minēto uzdevumu izpildes gaitu un nodrošināt to pilnīgu izpildi.

Lasītākās ziņas valstī

Ekonomikas ministrs aģentūrai LETA norādīja, ka OIK reformas jautājums joprojām ir sasakņošanas procesā, jo tika saņemta virkne priekšlikumu un iebildumu.

"Mēs grasāmies demontēt sistēmu ar 200 miljonu eiro lieliem tēriņiem, tāpēc skatāmies šo jautājumu ļoti detalizēti un diskusijas joprojām turpinās," uzsvēra Ašeradens.

Pēc ministra teiktā, konkrēts piedāvājums OIK reformēšanai ministriju līmenī varētu tikt apspriests nākamnedēļ, kad arī varētu vienoties par minētā jautājuma tālāku virzību.

Vaicāts, vai OIK reformas pamata jautājumi varētu tikt atrisināti līdz valdības maiņai, Ašeradens piebilda, ka viņš ir gana optimistisks.

"Patlaban darām visu, lai sagatavotu kvalitatīvu piedāvājumu, kas atvieglotu darbu nākamajai valdībai," uzsvēra ekonomikas ministrs.

Autors: LETA
Foto: Paula Čurkste/LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti