Dalies:

Ārzemnieki no 20 pasaules valstīm Latvijas Universitātē apgūst latviešu valodu

Ārzemnieki no 20 pasaules valstīm Latvijas Universitātē apgūst latviešu valodu
  • 30. Jul. 2018

Latvijas Universitātē (LU) divas nedēļas, no 25. līdz 7. augustam, 37 ārvalstu dalībnieki no 20 pasaules valstīm vasaras skolā apgūst latviešu valodu un paplašina savas zināšanas par Latvijas vēsturi, folkloru un kultūru.

Vasaras skolas dalībniekiem ir dažādi latviešu valodas līmeņi – bez priekšzināšanām, ar minimālām priekšzināšanām un ar labām priekšzināšanām. Lielākā daļa dalībnieku ir ārvalstu studenti, kas latviešu valodu studē savu valstu augstskolās. Vieni no pastāvīgajiem vasaras skolas apmeklētājiem ir studenti no Ķīnas.

Piemēram, Ķīnas studente Cai Cai, kura sev latviešu valodā izvēlējusies vārdu Nadīna, latviešu valodu un kultūru studē Pekinas Starptautisko studiju universitātē.

Lasītākās ziņas valstī

“Es mīlu šo valsti, lai gan tā ir maza, tā ir ļoti skaista un aizraujoša. Es vēlos būvēt tiltu starp Latviju un Ķīnu, lai attīstītu šo divu valstu draudzību un saikni, lai attīstītu mūsu valstu ekonomiku un labklājību,” atzīst Nadīna.

Pekinas Starptautisko studiju universitātē studenti apgūst latviešu valodu, mācās Latvijas vēsturi, folkloru, tautiskās dejas, tautasdziesmas, kā arī mācās atpazīt latviešu tautastērpus un lasa par Latvijas atpazīstamākajiem cilvēkiem.

“Kopš vidusskolas mans sapnis ir kļūt par tulku, un tā kā latviešu valodā runā maz cilvēku, mums ir kaut kas jādara, lai šo valodu aizsargātu,” uzskata Nadīna.

Savukārt Tatkenova Almira no Kazahstānas interesējas par kontrastīvo lingvistiku un šī vasaras skola viņai ir pirmais solis, lai apgūtu latviešu valodu. T. Almira ir pētniece, kura pašlaik Krievijā izstrādā savu promocijas darbu. Savā pētniecības laukā blakus krievu un kazahu valodai, pētniece vēlas pievienot latviešu valodu.

“Lai arī Latvija ir bijusī Padomju Savienības valsts, es nekad šeit neesmu bijusi. Nolēmu pieteikties, lai redzētu valsti un saprastu tās kultūru, kas būtu noderīga manai pētniecībai. Arī dalība vasaras skolā var veicināt zinātnisko sadarbību starp pētniekiem no dažādām valstīm,” pārliecināta T. Almira.

Vēl bez intensīvas latviešu valodas apguves dalībnieki vasaras skolā diskutēs par Latvijas kultūru un folkloru, kā arī apmeklēs Rīgas muzejus, viesosies Raiņa un Aspazijas mājā un dosies divu dienu izbraucienā uz Ventspili.

Latviešu valodas un kultūras vasaras skolu LU rīko sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru (VIAA) un Latviešu valodas aģentūru. 16 dalībnieki saņem LU un VIAA stipendijas.

Šovasar šī jau ir otrā Latviešu valodas un kultūras vasaras skola – 24. jūlijā veiksmīgi noslēdzās vasaras skola Latvijas diasporas jauniešiem. Daļa jauniešu atzina, ka labprāt atgrieztos savā dzimtenē, kā arī izvēlētos studēt LU.

 

Informāciju sagatavoja: Antra Sprēde, LU Komunikācijas un inovāciju departaments

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti