Dalies:

Ārzemēs strādājošie reti atgūst pārmaksātos nodokļus

Ārzemēs strādājošie reti atgūst pārmaksātos nodokļus
CC0 licence
  • 10. Feb. 2020

40–45 % no visiem ārvalstīs strādājošajiem Latvijas pilsoņiem neatgūst pārmaksātos ienākuma nodokļus. 2019. gadā latvieši nav atguvuši kopumā vairāk nekā 3,2 miljonus eiro, liecina uzņēmuma “RT Tax Latvia” aprēķini. Šī iespēja netiek izmantota informācijas trūkuma vai maldinošu mītu dēļ, uzskata uzņēmumā.

Daudzās ārvalstīs sākot ar 1.janvāri var sākt nodokļu deklarāciju aizpildīšanu, kas ļauj atgūt pārmaksātos nodokļus. Iesniegt deklarāciju daudzus kavējot nepamatotas bažas, ka, atgūstot nodokļus, viņi vairs nevarēs pretendēt uz ārvalstu pensijām, pieteikties sociālajām garantijām vai arī tas negatīvi ietekmēs viņu nākotnes darba iespējas.

“Nodokļu atmaksa ir tikai daļa no deklarācijas iesniegšanas procesa un tai nav nekādas saistības ar sociālajām garantijām, jo tiek atmaksāti tikai ienākuma nodokļi, bet sociālās apdrošināšanas nodokļi netiek aizskarti. Ja ienākuma nodokļi tiek atgūti daļēji vai pilnībā, tas neapdraud ne vecuma pensiju, ne darba stāžu, ne arī darba iespējas nākotnē,” norāda nodokļu atmaksas eksperte Anete Gabrūne. 

Lasītākās ziņas

Katrs cilvēks var personīgi sazināties ar ārvalsts nodokļu iestādēm un nodrošināt dokumentus deklarācijas iesnegšanai un pārmaksāto nodokļu atgūšanai.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti