Dalies:

Ārvalstu mediji aktīvi atspoguļo Latvijas simtgadi

Ārvalstu mediji aktīvi atspoguļo Latvijas simtgadi
  • 06. Apr. 2018

Šī gada sākumā Latvijas institūts organizējis visdažādākās ārvalstu žurnālistu vizītes, kurās Latvijas simtgade aplūkota gan caur mākslas un kultūras, gan mūsdienu modes un militārās vēstures prizmu. Gada pirmajos mēnešos Latvijā viesojušies žurnālisti no Lielbritānijas, Vācijas, Francijas, Ungārijas, Moldovas, Ķīnas, Japānas un Šveices.

Lielākā daļa mediju vizīšu organizētas saistībā ar kādu Simtgades ietvaros plānotu notikumu ārvalstīs, piemēram, Londonas grāmatu tirgu, Latvijas ekspozīciju Londonas Dizaina biennālē vai Baltijas simbolisma mākslas izstādi Parīzē. Latvijas institūta izstrādātās mediju programmas atbilstoši noteiktai interešu jomai radīja iespēju žurnālistiem skatīt konkrētus kultūras faktus plašākā vēsturiskā un sociālā kontekstā.

Latvijas simtgades stāsts atsedzas ne tikai īpašu notikumu programmā, bet arī dažādu procesu un jomu attīstības vērojumos. Tā, piemēram, Euronews dzīvesstila žurnāliste Inesa Fresinē (Ines Fressynet) līdzās savam galvenajam mērķim – Riga Fashion Week apmeklējumam, novērtēja arī citus kultūras objektus, tai skaitā Latvijas Nacionālo bibliotēku. Žurnālistes vērtējumā tā ir Rīgas atslēga: “Panorāmas skats pa bibliotēkas logu uz pilsētas tūrisma apskates vietām ir lielisks sākums ceļojumam Latvijas stila un dizaina pasaulē.”

Atšķirīgu skatījumu ieguva Ungārijas žurnālists Sabolčs Vorošs (Szabolcs Vörös, attēlā pa labi) no politiskā nedēļraksta “Heti Válasz”. Viņa pirmais “apskates objekts” bija armijas ikdienas dzīve un mācības Ādažu poligonā. Žurnālists intervēja Ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, kādreizējo Latvijas Valsts prezidenti Vairu Vīķi Freibergu, Zemessardzes komandieri brigādes ģenerāli Aināru Ozoliņu (attēlā pa kreisi), NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktoru Jāni Sārtu un citus ekspertus un amatpersonas, lai iegūtu dažādos viedokļos balstītu priekšstatu par Latvijas iekšpolitiku un ārpolitiku aizsardzības kontekstā. Latvijas ceļu uz brīvību ilustrēja ekskursija Kara muzejā, savukārt laikmetīgās mākslas izstāde “Nākotnes valsts” izstāžu zālē “Arsenāls” vizītes noslēgumā piedāvāja vīzijas un prognozes izteiktas metaforu valodā.

Lasītākās ziņas

Latvijas simtgades gadā Latvijas institūts vēl plāno uzņemt žurnālistus no Šveices, Vācijas, AAE, Ēģiptes, Uzbekistānas, Polijas, Tallinas, Šveices, Itālijas, Grieķijas un citām valstīm, iepazīstinot ar dažādiem notikumiem (4. maija svētkiem, Dziesmu svētkiem, 18. novembra svinībām) un dažādām nozarēm: uzņēmējdarbību, gastronomiju, iekšpolitiku, laikmetīgo mākslu u.c.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti