Dalies:

Ārvalstu investoru padome: Latvijas stiprā puse ir cilvēkkapitāls

Ārvalstu investoru padome: Latvijas stiprā puse ir cilvēkkapitāls
CC0 licence
  • 10. Oct. 2019

Latvijas stiprā puse ir cilvēkkapitāls, ceturtdien intervijā Latvijas Radio pauda Ārvalstu investoru padomes Latvijā (ĀIPL) izpilddirektors Mārtiņš Panke.

"Cilvēki, kas Latvijā strādā, ir ar ļoti augstu darba kultūru, atbildīgi, ar labām zināšanām, ar labām prasmēm. Tā arī ir mūsu ķīla nākotnes izaugsmei. Mums ir cilvēkkapitāls, kas ir spējīgs radīt lielāku un lielāku pievienoto vērtību, tādējādi nodrošinot turpmāku valsts ekonomikas attīstību," teica Panke.

Viņš arī atzīmēja, ka viens no iemesliem, kāpēc Lietuvai un Igaunijai līdz šim ir veicies nedaudz labāk ārvalstu investīciju piesaistē kā Latvijai, ir tas, ka Latvijas pozicionējumā ir pietrūkusi konsekvence salīdzinājumā ar kaimiņvalstīm, proti, Igaunija sevi pozicionē kā e-valsti, Lietuva sevi pozicionē kā valsti, kura attīsta dalīto pakalpojumu centrus, bet Latvijā uzvari diezgan bieži ir mainījušies. "Lai mēs nākotnē būtu veiksmīgāki, mums ir nepieciešams skaidrs un nemainīgs piedāvājums," pauda Panke.

Lasītākās ziņas

Tāpat viņš norādīja, ka, sekmīgai ārvalstu investīciju piesaistei, ir ļoti svarīgi, lai sadarbība ar investoriem valstī strādā visos līmeņos. "Ir lietas, kas tiek ļoti labi izdarītas valsts pusē, bet daudzos brīžos ir pietrūkusi pašvaldību ieinteresētība investīciju projektu piesaistē, darba vietu izveidē. Bieži ir dzirdēts, ka šķērslis, kāpēc atsevišķi investīciju projekti netiek īstenoti, ir pašvaldības atbalsta trūkums," sacīja Panke.

Ārvalstu investoru padome Latvijā ir nevalstiska organizācija, kurā apvienojušies lielākie ārvalstu kapitāla uzņēmumi no dažādām nozarēm, ārvalstu tirdzniecības kameras Latvijā un Rīgas Ekonomikas augstskola. Padomes mērķis ir izmantot tās biedru pieredzi un zināšanas, lai sniegtu rekomendācijas valsts pārvaldes institūcijām uzņēmējdarbības vides pilnveidošanai Latvijā un konkurētspējas uzlabošanā ārvalstu investīciju piesaistē.

Autors:LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti