Dalies:

Ārvalstīs dzīvojošie latvieši aicināti kļūt par prasmīgiem skolotājiem Latvijas skolās

Ārvalstīs dzīvojošie latvieši aicināti kļūt par prasmīgiem skolotājiem Latvijas skolās
  • 14. Feb. 2019

Ārvalstīs dzīvojošajiem latviešiem, kuri sirdī izjūt vēlmi mācīt un mācīties, iespēja pieteikties dalībai izglītības programmā “Iespējamā misija”. Misija darbojas, lai nodrošinātu kvalitatīvu izglītību katram bērnam Latvijā, radot nepieciešamās pārmaiņas klasēs, skolās un sabiedrībā.

Līdz 11. martam savus pieteikumus reģistrēt iespejamamisija.lv/piesakies tiek aicināti pēdējo kursu studenti un jaunos speciālisti, īpaši no fizikas, matemātikas, ķīmijas, informātikas un valodu jomām, kuriem ir vismaz bakalaura grāds vai otrā līmeņa profesionālā izglītība mācību priekšmetam atbilstošā jomā (mācību priekšmeta saturs apgūts vismaz 6 KP apjomā).

Programmmā “Iespējamā misija” jau otro gadu  Ropažu vidusskolā strādā Amerikas latviete Daira Ruta Morusa. Pirms angļu valodas pasniegšanas Latvijā Daira ir bijusi asociētā profesore Lasingas apkaimes koledžā, ASV.  “Pirmo reizi, kad es ieraudzīju Ropažu vidusskolu, es sēdēju pie datora Amerikā, Mičiganas štatā, un nodomāju tik skaista, mierīga vieta – Ropažu vidusskolas apkārtne. Kad es pirmo reizi šeit atbraucu, biju tikko atlidojusi uz Latviju, un nākamajā dienā jau man bija jātiekas ar Ropažu skolas direktoru un vietnieci. Kad atbraucu, sajutos uzreiz labi, nebija tāda svešas vietas sajūta, uzreiz sajutu, ka te ir mana vieta. Tas, kas man šeit patīk, sarunājoties ar kolēģiem, ka viņiem rūp bērnu labklājība, viņi grib, lai mums ir laba skola un labi bērni. Skolēni šeit ir ārkārtīgi inteliģenti, ir tik interesanti klausīties, ka viņiem ir ko teikt, kā arī šeit bērni viens otru ļoti atbalsta, Rietumos ļoti daudz bērni ir sadalījušies pa grupiņām un nav tik daudz saliedējušies,” par savu pieredzi darbā Ropažu vidusskolā Daira Ruta Morusa stāsta Agnetei Ālerei no “Ropažu vēstis”.

Lasītākās ziņas

IM dalībnieku atlase norit četrās kārtās līdz marta beigām. Jūlijā pieredzējušu pedagogu un jomas profesionāļu vadībā dalībnieki apgūst nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai 1. septembrī uzsāktu darbu skolā, vienlaicīgi turpinot pilnveidoties Iespējamās misijas divu gadu mācību programmā.

Piesaistes kampaņas vadmotīvs ir par profesionālo izaugsmi, ko dod dalība IM mācību programmā. Izvēlētie kampaņas saukļi “Es strādāšu, bet citur, jo gribu sasniegt, nevis tikai darīt”, “Es strādāšu, bet citur, jo skolā mācīšu un mācīšos” ļoti precīzi ataino dalību programmā, kas vispirms ir par mācīšanos pašam. IM aicina mācīt un mācīties, lai darītu izcili, nevis tikai labi un sasniegtu, ne tikai darītu, jo tic, ka prasmīga skolotāja vadībā katrs bērns var sasniegt augstus rezultātus.

Dalība Iespējamā misijā ir tiem, kuri ir gatavi pagriezienam savā karjerā un vēlas pieņemt jaunus izaicinājumus! Tās ir praksē balstītas mācības un atbalsts tiem, kuri vēlas augt paši un ar savu darbu veidot Latvijas tagadni un nākotni. Skolotājam nepieciešamās zināšanas un prasmes, ir tās pašas, kas nepieciešamas ikvienam veiksmīgam darbiniekam un vadītājam. Dalībniekiem tiek nodrošināts individuāls atbalsts no kuratora, mentora un IM komandas, kas seko līdzi profesionālajai izaugsmei un mērķu sasniegšanai. Pēc programmas absolvēšanas tiek iegūtas tiesības strādāt par skolotāju ilgtermiņā.

Vairāk informācijas par nosacījumiem, atlases procesu un pieteikuma anketu.

IM aicina mācīt un mācīties, lai darītu izcili, nevis tikai labi un sasniegt, ne tikai darīt!

Foto: Publicitātes attēls

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti