Dalies:

Artūrs Ozoliņš kā viessolists Etobicoke Filharmonijas orķestra koncertā Toronto

Artūrs Ozoliņš kā viessolists Etobicoke Filharmonijas orķestra koncertā Toronto
  • 15. Mar. 2019

Arturs Ozoliņs kā viessolists piedalīsies Etobicoke Filharmonijas orķestŗa koncertā 22. martā

2010/2011 gada koncertsezonā Etobicoke  Filharmonijas orķestris (EFO) svinēja savu 50. jubileju. Svinību kulminācija bija 50. līdzekļu vākšanas koncerts 2011. gada 3. jūnijā.  EFO aicināja koncertā piedalīties arī pasaulsalveno pianistu Arturu Ozoliņu, kuŗš spēlēja Sergeja Rachmaņinova koncertu klavierēm #2 C minorā op. 18. Kā liecināja publikas atsauksmes, orķestris un A. Ozoliņš sniedza izjustu priekšnesumu, kas daudziem padarīja šo koncertu neaizmirstamu.

Pēc tik īpaša un veiksmīga koncerta Arturs Ozoliņš un orķestris nolēma sadarboties atkal, un 2013. gada 5. aprīlī koncertā ar nosaukumu „Russian Spectacular” kā solists piedalījās A. Ozoliņš, kuŗš spēlēja Rachmaņinova koncertu klavierēm # 3 D minorā op. 30. Gan publika, gan orķestŗa mūziķi ar vētrainiem aplausiem uzņēma šo priekšnesumu.

Lasītākās ziņas valstī

Šinī koncertsezonā EFO ar prieku paziņo, ka 22. marta koncertā viessolists būs pianists Arturs Ozoliņš, kas spēlēs Šūmaņa koncertu klavierēm. Kā liecina koncerta nosaukums („It’s All About the Tunes”), klausītāju priekam un vērtējumam tiks piedāvāti dižu komponistu darbi virtuozā izpildījumā. Koncertā izskanēs:

Louis Applebaum  Stratford Fanfare No. 3,

Edward Elgar  Pomp and Circumstance March No. 1,

Robert Schumann  Piano Concerto in A minor, Op. 54,

Johannes Brahms  Symphony No. 3 in F major, Op. 90.

Pēc mēģinājuma ar Arturu Ozoliņu orķestŗa mūziķi konstatējuši, ka neliekas, ka pagājuši jau seši gadi kopš pēdējās sadarbības. Omulīgi un izjusti Arturs lika skanēt vecajam flīģelim mēģinājumu zālē, it kā tas būtu Steinway, kas skanēs koncerta dienā.

Šī ir EFO pirmā sezona diriģenta Matthew Jones vadībā. M. Jones ir talantīgs un entuziasma pilns diriģents, čellists, kas var lepoties ar vairākiem ierakstiem un kas ir vadījis orķestŗus visā Ontario provincē. Viņš jau ir pierādījis savas spējas, pievēršoties mūzikālām detaļām, kas izceļ un saliedē orķestŗa mūziķu sniegumu.

EFO koncertmeistars Mark Whale, PhD, Humber kolledžā veic pētījumu „Ko mēs iegūstam, iemācoties mīlēt ... mūziku?”. Internetā var noklausīties viņa sarunas, kas veltītas tieši šim koncertam. Viena no tām ir ar diriģentu M. Jones par Brāmsa 3. simfoniju, bet otra – saruna ar A. Ozoliņu par Šūmani. Šie ieraksti atrodami internetā: https://itunes.apple.com/us/podcast/themusiclisteningproject/id1202714562?mt=2 un  http://www.eporchestra.ca/youtheducation/musiclisteningproject/.

Visi laipni lūgti uz koncertu 22. martā pl. 20.00 Martingrove Collegiate Institute, 50 Winterton Dr., Etobicoke.

Biļešu cena pieaugušajiem $30, pensionāriem $22, studentiem $15. Tuvāka informācija:

www.eporchestra.com,
info@eporchestra.ca

Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā'

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti