Dalies:

Artūrs Bernovskis šī rīta vebinārā: kā vadīt biznesu ar digitālajām tehnoloģijām

Artūrs Bernovskis šī rīta vebinārā: kā vadīt biznesu ar digitālajām tehnoloģijām
No Artūra Bernovska personīgā arhīva
  • 23. Apr. 2020

Šodien no plkst. 11:00 līdz 12:00 pēc Latvijas laika kustības #esiLV Facebook profilā notika tiešraides vebinārs ar uzņēmēju, EFECTIO dibinātāju, vairāku tehnoloģijas uzņēmumu līdzdibinātāju un Mailigen e-marketinga platformas dibinātāju Artūru Bernovski. Vebināru joprojām var noskatīties #esiLV FB profilā.

Artūrs Bernovskis teic, ka viņš pats digitālajā mārketingā ir vairāk nekā 15 gadus. Tas bijis tieši pirms iepriekšējās krīzes, kad viņš sācis veidot savu sociālo tīklu komunikācijas portālu, lai palīdzētu savienot ģimenes un cilvēkus globāli caur ciltskoka veidošanu. Kad sākusies krīze, bijis jāizlemj, ko darīt. Tā kā Artūram jau bijusi komanda un pieredze tehnoloģiju izstrādē, tad viņš šīs komandas drabu transformējis uz tādu uzņēmējdarbības veidu kā mājaslapu izstrāde. Vēlāk apguvis digitālo mārketingu, nodibinājis aģentūru un sācis konsultēt, kā biznesu attīstīt internetā. 

Šobrīd, krīzes laikā, kad visi ir spiesti sēdēt mājās un savu biznesu vadīt ar digitālo tehnoloģiju palīdzību, Artūrs Bernovskis vebinārā stāstīja, kādus instrumentus viņš pats ir izmantojis, veidojot savu tehnoloģiju biznesu, un dalījās savā digitālā mārketinga darba pieredzē par to, kā izmantot digitālos instrumentus biznesa veidošanai. 

Lasītākās ziņas valstī

Artūrs Bernovskis teic, ka uzņēmējam, īpaši jaunuzņēmējam, atšķirībā no biznesmeņa, kurš savu biznesu attīsta drošā vidē, ir jāspēj uzņemties riski, jābūt radošam un jāmeklē tās smalkās nianses, kur kaut ko var uzlabot, jāmeklē brīvās tirgus nišas. 

Šobrīd, veidojot savu uzņēmējdarbību digitālajās platformās, jāņem vērā, ka gan plānošanā, gan metodoloģijā būs jāstrādā kā start-up. Turklāt svarīgi piestrādāt uz papildus lietām, piemēram, klientu serviss, vienkāršāka lietojamība, cena vai zīmols. Un pieredze rāda, ka darbs uz zīmolu ir visefektīvākais un noderīgākais ilgtermiņa biznesā. 

Protams, svarīga ir arī mājaslapas izveide. Artūrs Bernovskis te ieteic izmantot servisus, kas radīti Latvijā, jo tie tiešām ir pasaules līmenī, turklāt to galvenā priekšrocība ir, ka tie sniegs ļoti labu servisu latviešu valodā. 

Pēc tam sākas darbs pie komandas veidošanas, un tad jādomā, kā komanda sadarbosies. Lai nebūtu visu laiku jāraksta milzīgi e-pasti, tad jāatrod instruments, kā komanda attālināti sadarbosies - dos darba uzdevumu un to izpildīs. Ir radītas platformas, kur to ērti var izdarīt. 

Vebināra laikā Artūram Bernovskim varēja uzdot jautājumus, un to arī netrūka. Piemēram: kā var izmantot FB globālajam mārketingam; kādi ir spēcīgākie sociālie tīkli, kas izmantojami sava zīmola veidošanai; kādus rīkus var izmantot, lai sasniegtu auditorijas ārpus angļu valodas telpas; vai var kaut kur vienā platformā atrast, kuri digitālie rīki ir radīti Latvijā? Netrūka arī pateicības vārdu. 

Vebināru organizēja kustība #esiLV, kur apvienojušies ārzemēs strādājoši Latvijas izcelsmes uzņēmēji, profesionāļi un nozaru speciālisti, kā arī viņus apvienojoši klubi. Kustības mērķis - apmainīties ar pieredzi un idejām uzņēmējdarbības un nozaru attīstībai, investīciju un inovāciju veicināšanai, kā arī veidot partnerības gan savā lokā, gan ar Latvijas uzņēmējiem un to organizācijām, pašvaldībām, inovāciju un investīciju ekosistēmas spēlētājiem. Kustības veidotāji uzsver, ka: “Mēs vēlamies arī izcelt un slavēt Latvijas cilvēku veiksmes stāstus, tādejādi apzinot un novērtējot savu latvisko varēšanu. Mēs sāksim ar maziem soļiem, uzrunājot pasaulē atzinību guvušus profesionāļus un uzņēmējus dalīties pieredzē un zināšanās.”

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti