Dalies:

Ārste no Vācijas atgriežas Rojā un savā praksē ievieš ārvalstu pieredzi

Ārste no Vācijas atgriežas Rojā un savā praksē ievieš ārvalstu pieredzi
Ekrānšāviņš
  • 26. Nov. 2019

Šobrīd, kad ārsti cīnās par finansējumu veselības aprūpei, nereti izskan, ka daļa mediķu labākas dzīves meklējumos dodas uz ārzemēm. Tomēr ir arī gadījumi, kad ārsti nolemj atgriezties Latvijā. Septembrī savu ģimenes ārstes praksi Rojā atvēra Māra Meldere, kura pēc deviņu gadu prombūtnes atgriezusies dzimtajā Kurzemē.   

Jau ienākot Māras Melderes ģimenes ārstes praksē, kas iekārtota pavisam nelielā mājiņā jūras krastā, pārņem medicīnas iestādēm neierasti mājīga sajūta. Šeit viss iekārtots pēc Vācijas parauga, un no iepriekšējā ēkas izskata saglabātas vien nesošās sienas. Pārveidots viss, sākot no durvju platumiem, lai ienākt un apgriezties varētu cilvēki ar īpašām vajadzībām, līdz lodziņam no tualetes uz laboratoriju.

“Tas ir nehigiēniski, ja pacients staigā riņķī ar savu urīna trauciņu pa visu praksi vai vēl vairāk – braukā riņķī no Rojas uz Talsiem,” skaidroja Māra Meldere.

Lasītākās ziņas valstī

Taču jau tolaik zinājusi, ka viņa aizbrauc uz atgriešanos. No ārzemēm ārste atvedusi ne vien Rietumeiropas skatījumu, bet arī praktiskas iespējas, piemēram, eksprestestus.

“Piemēram, man atnāk pacients ar sāpēm krūtīs, es varu 5 minūšu laikā saprast – ir vai nav tas miokarda infarkts, jo man ir gan troponīns I, gan arī troponīna T testi. Un tik tiešām Vācijā man šie testi ir vismaz piecas reizes tiešām cilvēkiem palīdzējuši ļoti ātri diagnosticēt miokarda infarktu,” stāstīja Māra Meldere.

Ģimenes ārsta praksi šā gada septembrī Māra Meldere pārņēma ar 1216 pacientiem, šobrīd viņa ārstē jau teju 1500 cilvēkus. Pierakstās pat pacienti no Talsiem, Kuldīgas, Jūrmalas un Rīgas.

Vairāk lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti