Dalies:

Ārlietu ministrs: Vācija ir stratēģiski svarīgs ekonomikās sadarbības partneris Latvijai

Ārlietu ministrs: Vācija ir stratēģiski svarīgs ekonomikās sadarbības partneris Latvijai
Foto: Ārlietu ministrija
  • 21. Feb. 2020

Vācija ir stratēģiski svarīgs ekonomikās sadarbības partneris Latvijai, tikšanās laikā ar Vācijas ekonomikas ministru Pēteru Altmeieru uzsvēra ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Ārlietu ministrijā aģentūru LETA informēja, ka ministri šodien tikās Rīgā, lai pārrunātu Latvijas un Vācijas divpusējās attiecības, tostarp politisko dialogu un ekonomisko sadarbību, kā arī jautājumus, kas skar Eiropas Savienību (ES). Altmeiers iepazīstināja Latviju ar Vācijas prezidentūras prioritātēm ES Padomes laikā.

"Vācija ir stratēģiski svarīgs ekonomikās sadarbības partneris Latvijai, tādēļ mēs esam atvērti vēl plašākai sadarbībai, īpaši Vācijas investīcijām Latvijā. Mūsu sadarbības paplašināšanu saredzam enerģētikā un informācijas tehnoloģiju jomā," uzsvēra Rinkēvičs.

Lasītākās ziņas valstī

Ārlietu ministrs pauda pārliecību, ka liela loma "zaļās" ekonomikas veicināšanā ir zinātnei un pētniecībai.

Amatpersonas pārrunāja notiekošās nākamā perioda ES daudzgadu budžeta sarunas, gaidāmo Eiropas nākotnes konferenci un ES Austrumu partnerības politiku. Puses apmainījās nostājām par projektu "Nord Stream 2".

Rinkēvičs pauda nostāju, ka projekts "Rail Baltica" ir nozīmīgs pārrobežu projekts visai Eiropai, tādēļ ir svarīgs Vācijas atbalsts pietiekamam ES līdzfinansējumam šim projektam no nākamā perioda ES daudzgadu budžeta. "Vācu uzņēmumu pieredze ir pieprasīta visos šā projekta posmos," akcentēja ministrs.

Tikšanās laikā Rinkēvičs pateicās par Vācijas būtisko ieguldījumu Baltijas reģiona drošības stiprināšanā.

Autors: LETA

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti