Dalies:

Ārlietu ministrs: Repatriāciju plānots organizēt līdz 27. martam

Ārlietu ministrs: Repatriāciju plānots organizēt līdz 27. martam
Latvijas Radio
  • 20. Mar. 2020

Latvijas valstspiederīgo repatriācijas operāciju plānots organizēt līdz 27. martam, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV). Ministrs pastāstīja, ka pagaidām 4273 Latvijas valstspiederīgie ir repatriējušies atpakaļ uz valsti vai arī atrodas ceļā. Tomēr šis skaitlis var tikt precizēts.

"Esam apņēmušies pabeigt repatriācijas operāciju līdz 27. martam. Valsts slēdz gaisa telpu, satiksmi. Pēc šī datuma organizēta reisu nosūtīšana netiek plānota. Ja būs gadījumi, skatīsimies ko varam izdarīt," uzsvēra ministrs.

Lasītākās ziņas

Papildu reisi vēl tiks sūtīti gan uz Londonu, gan Stambulu, kur pulcējas ceļotāji, kuri bija devušies uz Āfrikas vai Āzijas valstīm. Plānots arī reiss no kādas Rietumeiropas pilsētas, tomēr Rinkēvičs atturējās minēt tās nosaukumu.

Starp repatriantiem ir gan studenti, gan arī dažādos tūrisma vai darba braucienos devušies. Tāpat uz Latviju atrgiezušies arī reemigranti. Rinkēvičs norādīja, ka Latvijas valstij ir jārūpējas par katru cilvēku, tomēr tiek sagaidīts arī tas, ka no ārvalstīm atbraukušie ievēros nepieciešamās prasības par pašizolāciju, un gan lidmašīnās, gan prāmjos tiek veiktas informatīvās kampaņas.

Ministrs Rinkēvičs norādīja, ka sākotnēji straujā robežu slēgšana daudziem bija šoks, taču tagad procesi sākuši attīstīties samērā kontrolēti un organizēti. Tāpat viņš ieteica valstspiederīgajiem izmantot piedāvājumus lidot uz Tallinu vai Viļņu, jo gan Lietuva, gan Igaunija ir paziņojušas, ka ļaus cilvēkiem doties tranzītā uz Latviju.

Avots: LSM

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti