Dalies:

Ārlietu ministrs: Latviešu intereses Lielbritānijā ir mūsu prioritāte

Ārlietu ministrs: Latviešu intereses Lielbritānijā ir mūsu prioritāte
LR Ārlietu ministrija
  • 25. Feb. 2020

Latvijas prioritātes Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas nākotnes attiecībās ir iedzīvotāju tiesību nodrošināšana, piedaloties ES Vispārējo lietu padomes sēdē, šādu Latvijas nostāju paudis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

"Latvijas īpašās intereses, ņemot vērā lielo Latvijas valstspiederīgo skaitu Apvienotajā Karalistē pašreiz, un to, ka migrācija uz un no Lielbritānijas turpināsies arī nākotnē, ir ES iedzīvotāju tiesību nodrošināšana, tai skaitā uzkrāto un nākotnes sociālās drošības tiesību saglabāšana," pauda Rinkēvičs.

Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā, šodien ārlietu ministrs piedalījās ES Vispārējo lietu padomes sēdē Briselē, kuras laikā tika diskutēts par Eiropadomes darba kārtību šā gada martā, īpaši par ES un Apvienotās Karalistes nākotnes attiecībām.

Lasītākās ziņas

Diskusijā par ES un Lielbritānijas nākotnes attiecībām Rinkēvičs pauda Latvijas nostāju, ka "vēlamies pēc iespējas ciešākas ES un Apvienotās Karalistes attiecības, kas, ciktāl iespējams, balstītas uz ES un Lielbritānijas līmeņa vienošanos, ievērojot ES tiesību normas, kā arī līdzsvaru starp tiesībām un pienākumiem".

Rinkēvičs vērsa uzmanību, ka Latvijas prioritātes ES un Apvienotās Karalistes nākotnes attiecībās ir iedzīvotāju tiesību nodrošināšana, kā arī visaptverošas tirdzniecības saites preču un pakalpojumu jomā un sadarbība ekonomikā uz Brīvās tirdzniecības līguma pamata.

Tāpat ministrs norādīja, ka Latvijas ieskatā ir jāstrādā pie visaptveroša jauktās kompetences līguma ar Lielbritāniju un vēlams līdz 2020.gada beigām vienoties arī par nākotnes mobilitātes nosacījumiem, sociālās drošības koordinācijas modeli, kā arī brīvās tirdzniecības līgumu par pakalpojumiem.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti