Dalies:

Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre tiekas ar Latvijas un Igaunijas ebreju Asociāciju

Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre tiekas ar Latvijas un Igaunijas ebreju Asociāciju
  • 28. May. 2018

27. maijā, Latvijas Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica darba vizītes Izraēlas valstī ietvaros tikās ar Latvijas un Igaunijas ebreju asociācijas valdes priekšsēdētāju Eli Valku (Eliahu Valk) un priekšsēdētāja vietnieku Jakovu Perlu (Jaakov Perl), lai parunātu tos aktuālos jautājumus, kas interesē un kam aktīvi seko Asociācijas biedri.

Savstarpēji draudzīgā un atklātā atmosfērā valdes priekšsēdētājs Eli Valks informēja par Asociācijas aktīvo sadarbību ar vēstniecību un par pēdējo lielāko Latvijas Vēstniecības Izraēlas valstī un Asociācijas kopprojektu - bukletu “No Baltijas līdz Vidusjūrai. Izcilie Latvijas ebreji – Izraēlas Valsts dibināšanas un attīstības sekmētāji”.

Elie Valks pauda gandarījumu, ka ir sperti nozīmīgi soļi restitūcijas jautājuma risināšanā Latvijā, kā arī dalījās iespaidos par emocionālo pasākumu Bauskā, kur 2017. gada oktobrī tika atklāts piemiņas memoriāls holokausta upuriem „Sinagogas dārzs”. Asociācijas interešu lokā, protams, paliek jau pirms vairākiem gadiem aktualizētais jautājums par pensiju izmaksām Izraēlas pilsoņiem.

Zanda Kalniņa-Lukaševica sarunā ar Valka kungu uzsvēra, ka diasporas joma allaž ir ieņēmusi nozīmīgu lomu Latvijas ārlietu dienesta darbā. Atbalstīt un uzturēt ciešu saikni ar Latvijas valsts piederīgajiem, tautiešiem ārzemēs un tiem, kas vēsturiski ir saistīti ar Latviju, jau ilgstoši ir viena no Latvijas ārpolitikas prioritātēm. Latvija ir īpaši ieinteresēta attīstīt sadarbību gan kultūras un vēstures mantojuma jomā, gan zinātnē, pētniecībā un inovāciju attīstībā.

Attiecībā par aktualizēto jautājumu līguma par sociālās drošības shēmu koordināciju par nozari atbildīgā Labklājības ministrija ir informējusi, ka tā parakstīšana ir saistīta ar nepieciešamību precizēt un izpildīt virkni procedūras, kas izriet no ES-Izraēlas Asociācijas līguma noteikumiem un prasa saskaņojumu ar Eiropas Komisiju.

Šobrīd Izraēlā dzīvo nedaudz vairāk kā 4100 Latvijas valstspiederīgie. Latvijas un Igaunijas ebreju Asociācija dibināta 1942. gadā un jau gandrīz 20 gadus tās priekšsēdētājs ir Eli Valks.

Parlamentārā sekretāre Z. Kalniņa-Lukaševica ir uzaicināta uzstāties Starptautiskās attīstības sadarbības aģentūras (MASHAV) organizētajā 30. Starptautiskajā sieviešu līderu konferences “Leading Women Making a Difference” atklāšanas panelī.Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti