Dalies:

Ārlietu ministrija un nevalstiskās organizācijas aicina diskutēt par Eiropas nākotni

Ārlietu ministrija un nevalstiskās organizācijas aicina diskutēt par Eiropas nākotni
  • 17. Oct. 2018

2018. gada oktobrī Latvijā ir uzsākts dialogs ar iedzīvotājiem par Eiropas nākotni, aicinot iesaistīties redzējumu un ideju apmaiņā. Ārlietu ministrija aicina ikvienu aktīvi piedalīties šajās diskusijās visā Latvijā gan tiešsaistes platformā, līdz 4. novembrim izsakot viedokli interneta portālā Mana Balss, gan piedaloties sarunās klātienē.

«Zīmīgi, ka diskusija par Eiropas nākotni Latvijā notiek šogad, kad svinam mūsu valsts simtgadi. Šodien, kad esam pilntiesīga Eiropas Savienības dalībvalsts, arī no mums ir atkarīga tās nākotne. Viens no Eiropas Savienības izaicinājumiem ir nepieciešamība tuvināt tās institūcijas Eiropas pilsoņiem. Tāpēc ir svarīgi sadzirdēt iedzīvotāju domas, cerības un bažas par Eiropas nākotni. Aicinu visus Latvijas iedzīvotājus iesaistīties sarunā par šo svarīgo tēmu,» pauž ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Klātienes publiskās diskusijas notiks Latvijas reģionos un Rīgā. Tās organizēs Latvijas Pilsoniskā alianse sadarbībā ar citām nevalstiskajām organizācijām, Ārlietu ministrija ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, kā arī ES informācijas punktu koordinatori Latvijas pilsētās. Klātienes diskusiju kalendārs pieejams šeit: http://manaeiropa.manabalss.lv/iesaisties-klatiene.

Iedzīvotāju viedokļu izzināšanu Eiropā ierosināja Francijas prezidents Emanuels Makrons. Nacionālie rezultāti tiks apkopoti kopīgā ziņojumā un iesniegti Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītājiem, kuri tos apspriedīs 2018. gada decembra Eiropadomes sanāksmē.

Iedzīvotāju viedokļi būs ieguldījums kopīgas vīzijas veidošanā par ES turpmāko attīstību, valstu un valdību vadītājiem līdz 2019. gada jūnijam vienojoties par ES prioritāriem darbības virzieniem turpmākajos piecos gados.

 

Lasītākās ziņas

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti