Dalies:

Ārlietu ministrija sadarbībā ar ELA aicina jauniešus iesaistītes apvienības organizētajos pasākumos Eiropā

Ārlietu ministrija sadarbībā ar ELA aicina jauniešus iesaistītes apvienības organizētajos pasākumos Eiropā
  • 16. Mar. 2018

Lai rosinātu piedalīties tikšanās un diskusijās par latvietībai aktuālām vērtībām un sasniegumiem un veicinātu ciešāku saliedētību un pozitīvu emociju kopību, Ārlietu ministrija sadarbībā ar Eiropas Latviešu apvienību (ELA) aicina jauniešus arī šogad būt aktīviem un iesaistītes apvienības organizētajos pasākumos Eiropā. 9. martā noslēgtais Līdzdarbības līgums ar ELA, paredz, ka apvienība 2018. gadā organizēs latviešu jauniešu pasākumus un aktivitātes Eiropā, lai stiprinātu piederības sajūtu Latvijai, ar īpašu uzsvaru uz jauniešu pašorganizēšanās, sabiedriskās līdzdalības un aktīva un veselīga dzīvesveida veicināšanu.

Eiropas latviešu jauniešu aktivitātes norisināsies līdz 20. novembrim, un tās tiks organizētas Apvienotajā Karalistē, Īrijā, Norvēģijā, Vācijā un Zviedrijā. Pasākumos piedalīsies arī pārstāvji no Latvijas Republikas diplomātiskajām vai konsulārajām pārstāvniecībām attiecīgajā valstī. Pasākumu cikla mērķis ir stiprināt diasporas jauniešu latvisko identitāti un saikni ar Latviju, tostarp veicinot viņu sabiedrisko un pilsonisko līdzdalību.

Eiropas Latviešu apvienības prezidija vicepriekšsēde Elīna Pinto atzīst, ka jaunieši ir vienmēr bijuši visprasīgākie un enerģiskākie pārmaiņu veidotāji ikvienā sabiedrībā: “Ārvalstīs dzīvojošie latviešu jaunieši var dot spēcīgu enerģijas lādiņu un viedokļu daudzveidību gan diasporas latviešu biedrībām, gan arī Latvijas attīstībai kopumā. Tāpēc mēs esam gandarīti par tām ELA biedru organizācijām, kuras jau izveidojušas vai vēlas veidot jauniešiem interesantas līdzdarbošanās iespējas. Ar Ārlietu ministrijas atbalstu šogad mudināsim diasporas jauniešus savu radošumu un idejas ieguldīt aktīvā latvietībā – veidojot ciešāku saikni ar Latviju, atbalstot rosīgu un veselīgu dzīvesveidu."

Šī gada diasporas jauniešu projekti Eiropā tiek īstenoti atbilstoši Ārlietu ministrijas noteiktajām prioritātēm diasporas atbalstam 2018. gadā: latviskās izglītības veicināšanai, Latvijas bērnu tiesību un interešu aizstāvībai ārvalstīs un diasporas jauniešu iesaistei Latvijas valsts simtgades pasākumos.

Pasākumu īstenošanā tiks iesaistīti arī sadarbības partneri no Latvijas: biedrība “Streetbasket” (Ghetto games), biedrība “Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija” un vieslektori – politikas eksperti, horeogrāfi, režisori un operatori.

Līgums un pasākumu plāns publicēts ministrijas mājaslapā: http://www.mfa.gov.lv/ministrija/lidzdarbibas-ligumi

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti