Dalies:

Ārlietu ministrija piešķīrusi 73 038 EUR diasporas projektiem

Ārlietu ministrija piešķīrusi 73 038 EUR diasporas projektiem
  • 08. Feb. 2019

Ārlietu ministrijas diasporas projektu izvērtēšanas komisija līdz 2019. gada 15. janvārim izskatīšanai ir saņēmusi 105 projektus, no kuriem ir atbalstījusi 49 projektus kopsummā līdz 73 038 EUR. Atbalstīti projekti Grieķijā, Beļģijā, Apvienotajos Arābu Emirātos,  Krievijā, Vācijā, Norvēģijā, ASV, Igaunijā, Austrijā, Īrijā, Luksemburgā, Nīderlandē, Kanādā, Francijā, Apvienotajā Karalistē un Itālijā.

Apvienotajā Karalistē kopā atbalstīts 21 projekts, no kuriem vislielākā naudas summa sniegta Apvienotās Karalistes Latviešu Nacionālās Padomes Lielbritānijā organizētajam pasākumam “Latviešu kultūras diena. Mansfīlda, 2019. gads.” Tam atvēlēti 5420 GBP jeb vairāk nekā 6000 EUR. Ar nelielākām naudas summām atbalstīti arī četri Bristoles Latviešu Biedrības organizētie pasākumi: “Baltā Galdauta svētki”, “Latviešu gadskārtas svinības – Lieldienas”, “Seminārs par Eiropas Savienības pilsoņu tiesībām Lielbritānijā” un “Sadziedāšanās vakars – karaoke ar Latviešu ziņģēm un dziesmām”.

Savukārt Vācijā atbalstīti 7 projekti, no kuriem vislielāko naudas summu - 3360 EUR -  ir saņēmis Frankfurtes latviešu biedrības organizētais pasākums “Kultūras un tradīciju sintēze 3 vienā: teātris ar Balto galdautu un Māmiņu dienas klātbūtni”. Vācijā atbalstīts ir arī Latviešu kultūras biedrības SAIME pasākums “Rādi, ko māki 2019”, Latviešu biedrības Hamburgā projekts “Baltā galdauta svētki Hamburgā”, Berlīnes Latviešu bērnu un kultūras biedrības Meteņu atzīmēšanas pasākums “Latvijas tradicionālā kultūras mantojuma iepazīšana – Meteņi un Lielā diena latviešu folklorā”, Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecības projekts “Latviešu danči Leipcigā”, kā arī divi Latviešu centra Minsterē organizētie pasākumi: “Lasītāju klubs Minsterē” un “Tu vari!”.

Ievērojamas naudas summas saņēmusi arī Latviešu Biedrība Īrijā, kur atbalstīti trīs tās veidotie pasākumi: “Latviešu bērnu un jauniešu Īrijā un Ziemeļīrijā talantu konkurss “Protu, protu”, “Latviešu nedēļas nogales skoliņas “Saulgriezīte” mācību gada svinīgais noslēguma pasākums” un “Latvijas kultūras diena Dublinas vecpilsētā”. Kopā notikumiem Īrijā piešķirti 6950 EUR.

Lielu atbalstu saņēmusi arī Itālijas un itāļu Šveices latviešu biedrība 4. maija svinībām “Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienas svinības Itālijā. Baltā galdauta svētki”. Kopā projekts saņēmis 2576 EUR lielu finansējumu, taču atšķirībā no citām valstīm, šis ir vienīgais pasākums, kas tiek atbalstīts Itālijā.

Norvēģijā ar 26200 NOK jeb 2684 EUR atbalstīts Latviešu biedrības Norvēģijā-Oslo veidotais projekts “Lai līgo, kas līgo!”, Bezpeļņas organizācija Tallinas Latviešu papildskola "Taurenis" saņēmusi 634 EUR Mātes dienas koncertam Tallinā. Austrijā Grācas latviešu kultūras biedrība saņēmusi 1650 EUR Baltā galdauta svētkiem, savukārt Latviešu Biedrībai Austrijā piešķirti 570 EUR Līgo svētku atzīmēšanas pasākumam.

Ar visiem Ārlietu ministrijas atbalstīto 2019. gada I pusgada diasporas projektiem var iepazīties šeit.

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti