Dalies:

Ārlietu ministrija izsludina trešo projektu pieteikšanu diasporas atbalstam

Ārlietu ministrija izsludina trešo projektu pieteikšanu diasporas atbalstam
  • 08. Jun. 2018

Ārlietu ministrija izsludina trešo diasporas atbalsta projektu pieteikumu iesniegšanu 2018. gadā paredzētajiem pasākumiem. Diasporas atbalsta projektu pieteikumus Ārlietu ministrijā var iesniegt līdz 6. augustam, un prioritāri tiks skatīti projekti, kas veltīti Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai. Saņemtie diasporas atbalsta projektu pieteikumi tiks vērtēti augusta vidū. Savukārt kā papildu projektu pieteikšanās termiņš tiek plānots 1. oktobris, ja būs pieejams finansējums diasporas atbalstam.

Ņemot vērā praksi, secinājumus un ieteikumus no diasporas organizācijām un, lai sekmētu diasporas pašorganizēšanos, nacionālās identitātes stiprināšanu un saiknes ar Latviju uzturēšanu, ir precizēti Ārlietu ministrijas iekšējie noteikumi “Kārtība, kādā Ārlietu ministrija atbalsta Latvijas diasporu un tās organizāciju veidotos projektus”.

Precizētā kārtība paredz efektīvāku un skaidrāku diasporas projektu vērtēšanas sistēmu. Projektu pieteikumi turpmāk tiks vērtēti pēc detalizētāk noteiktiem vērtēšanas kritērijiem – projekta pamatojums, kvalitāte un budžets, analizējot projekta atbilstību Ārlietu ministrijas diasporas finansējuma saņemšanas mērķiem, projektā paredzēto sasniedzamo rezultātu un mērķauditoriju, kā arī budžeta atbilstību plānotajām aktivitātēm.

Precizētā kārtība būtiski nemainīs prasības projektu iesniedzējiem. Tomēr jāņem vērā, ka ir izstrādāts attaisnojamo un neattaisnojamo izmaksu klasifikators, atvieglota atskaitīšanās kārtība projektiem ar piešķirto finansējumu līdz 700 EUR, projektiem tiek paredzēti 10% neparedzētiem izdevumiem no tāmes kopsummas un projektu pieteikumā jānorāda projektā plānotās aktivitātēs un līdzfinansējumu, ja tāds ir.

Informācijai

Ārlietu ministrijā šogad saņemti 125 projektu pieteikumi, un pilnībā vai daļēji atbalstīti 83 projekti.

Lasītākās ziņas

Precizētā kārtība ir pieejama Ārlietu ministrijas tīmekļvietnē: http://www.mfa.gov.lv/tautiesiem-arzemes/aktualitates-tautiesiem/60359-precizeta-diasporas-atbalsta-projektu-iesniegsanas-kartiba-2

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti