Dalies:

Ārlietu komisija turpinās darbu pie Diasporas likumprojekta

Ārlietu komisija turpinās darbu pie Diasporas likumprojekta
  • 19. Sep. 2018

Saeimas Ārlietu komisija šodien turpinās darbu pie Diasporas likumprojekta. Sēde notiks plkst.10 Jēkaba ielā 6/8, Publisko izdevumu un revīzijas komisijas un Eiropas lietu komisijas sēžu zālē, 306.telpā. Likumprojekts pašlaik iekļauts kā ceturtais darba kārtības jautājums.

Kā ziņots, politiķi sagaida Labklājības ministrijas (LM) un Finanšu ministrijas (FM) ierosinājumus pensiju jautājuma regulējumam Diasporas likumā.

Diasporas likumprojektam ir iesniegti vairāki priekšlikumi par šo jautājumu. Piemēram, deputāts Hosams Abu Meri (V) rosina noteikt, ka pēc atgriešanās Latvijā diasporas pārstāvjiem saskaņā ar ārvalstu likumiem izmaksātas pensijas tiek apliktas ar iedzīvotāju ienākuma nodokli tādā apmērā, kādā tās pārsniedz attiecīgās ārvalsts neapliekamo minimumu. Līdzīgu priekšlikumu ir iesniedzis arī deputāts Rihards Kols (VL-TB/LNNK).

Lasītākās ziņas

Šis jautājums apspriests arī koalīcijas partiju iknedēļas sanāksmē. Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) 17.septembrī pēc koalīcijas padomes sanāksmes pauda, ka ir nepieciešams LM un FM izvērtējums šajā jautājumā, ņemot vērā līgumus ar konkrētām valstīm par dubulto nodokļu neaplikšanu. Kučinskis arī uzsvēra, ka regulējums nedrīkst būs diskriminējošs pret Latvijas pensionāriem.

Politiķis Jānis Dombrava (VL-TB/LNNK) arī vērsa uzmanību, ka ir valstis, ar kurām šādi līgumi jau ir, līdz ar to jāvienojas, vai paplašināt šādu praksi. Tāpat ir procedūras jautājumi, līdz ar to FM un LM nākšot klājā ar saviem ierosinājumiem komisijas sēdē.

Partijas "Vienotības" priekšsēdētājs Arvils Ašeradens pauda, ka jāuzklausa ekspertu viedoklis, bet ar likumu nevajadzētu sarūgtināt diasporu un arī vietējos pensionārus.

Jau vēstīts, ka Saeimā konceptuāli atbalstītais Diasporas likumprojekts sagatavots, lai nodrošinātu iespējas ārvalstīs dzīvojošajiem valstspiederīgajiem stiprināt savu latvisko identitāti, valstspiederības sajūtu un veidot aktīvu un abpusēju sadarbību ar Latviju.

Avots: LETA
Foto: Ieva Čīka/LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti