Dalies:

Arī trešo reizi Mejas "Brexit" vienošanās noraidīta; izstāšanās bez vienošānās aizvien reālāka

Arī trešo reizi Mejas "Brexit" vienošanās noraidīta; izstāšanās bez  vienošānās aizvien reālāka
  • 29. Mar. 2019

Lielbritānijas parlaments jau trešo reizi ar 58 balsu vairākumu noraidījis premjerministres Terēzas Mejas panākto "Brexit" vienošanos. Šoreiz vienošanos atbalstīja 286 deputāti, bet 344 joprojām balsoja pret.

Meja jau norādījusi, ka šim balsojumam būs smagas sekas un ka Lielbritānijai draud aiziešana no Eiropas Savienības 12.aprīlī bez jebkādas vienošanās, jo nepietiks laika, lai apstiprinātu normatīvos aktus, kas ļautu izvairīties no bezvienošanās "Brexit".

Savukārt opozīcijā esošo leiboristu līderis Džeremijs Korbins kārtējo reizi pieprasījis Mejas atkāpšanos un pirmstermiņa vēlēšanu izsludināšanu.

Lasītākās ziņas valstī

Reaģējot uz Lielbritānijas parlamenta balsojumu, Eiropadomes prezidents Donalds Tusks jau izlēmis 10.aprīlī sasaukts ārkārtas ES samitu.

Piektdienas balsojums nozīmē, ka Londona nav spējusi iekļauties iepriekšējā samitā noteiktajā termiņā, lai "Brexit" tiktu atlikta līdz 22.maijam, kad Apvienotā Karaliste varētu aiziet no bloka saskaņā ar novembrī panākto vienošanos. Tagad vienīgā iespēja Mejai ir līdz 12.aprīlim lūgt "Brexit" atlikšanu uz ilgāku laiku, taču tad Lielbritānijai maija beigās nāksies piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Kārtējo reizi pārliecinošam deputātu vairākumam nobalsojot pret viņas panākto vienošanos, Meja atzinusi, ka Lielbritānijai tagad būs jāmeklē "alternatīvs ceļš". Tas "gandrīz noteikti" ietver EP vēlēšanu rīkošanu, norādījusi Meja, lai gan iepriekš viņa paudusi viedokli, ka šī iespēja ir ļoti nevēlama.

Autors: LETA

Foto: CCo licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti