Dalies:

Arī Milānā skaisti un ar lepnumu svinēti Latvijas valsts svētki

Arī Milānā skaisti un ar lepnumu svinēti Latvijas valsts svētki
  • 20. Nov. 2017

Teju 100 tautiešu un viņu ģimenes locekļu tieši Latvijas 99. dzimšanas dienā – 18. novembrī pulcējās Milānā, lai svinīgā sarīkojumā klausītos Latvijas komponistu mūziku, vairāk uzzinātu par Itālijas un itāļu Šveices latviešu biedrības „ALISI” darbu un kopīgi baudītu medus kūku.

Pasākums sākās ar svinīgu Latvijas valsts karoga ienešanu. To „Karoga dziesmas” pavadībā ienesa Milānas latviešu skolas skolotājas un Itālijā spēlējošs Latvijas basketbolists.

18. novembra svētkus Milānas Corpus Domini draudzes namā organizēja biedrība „ALISI” ar Latvijas vēstniecības Itālijā atbalstu. ALISI priekšsēdētāja Vita Začesta stāsta, ka uz svētkiem Itālijā ierodas arī jauni, iepriekš nesatikti tautieši. Aizvien vairāk latviešu, kuri dzīvo Itālijā un tai tuvajā Šveices daļā, vēlas sanākt uz kopīgiem pasākumiem. Uz šo svinīgo sarīkojumu Milānā bija braukuši tautieši, kuri dzīvo pat 300 un vairāk kilometru attālumā no Milānas.

Klāt bija arī Latvijas goda konsule Milānā Patrizia Signorini un Milānas domes pārstāvji. Kopš ALISI pirmsākumiem neiztrūkstoši svētkus ar savu klātbūtni pagodina Latvijas vēstnieks Itālijā Artis Bērtulis, mērojot tālo ceļu no Romas. Viņš savā uzrunā uzsvēra, ka Latvijas Ārlietu ministrijai ir ļoti svarīga sadarbība ar diasporu un uzteica latviešu aktīvo darbošanos Milānā un Romā.

V. Začesta pastāstīja par „ALISI” darbu un izaugsmi divos gados kopš oganizācijas dibināšanas, aicināja tautiešus aktīvi piedalīties simtgades pasākumos, piemēram, Simtgades ozolu stādīšanā, kas ir Itālijas latviešu dāvana Latvijai un arī Itālijai. Ozolus stāda tautieši Itālijā, un pie katra no tiem ir ziņas par Latviju un gaidāmo simtgadi.

Svētku muzikālajā daļā spēlēja profesionāli Milānā dzīvojoši mūziķi – flautiste Aiva Elsniņa un viņas dzīvesbiedrs itāļu pianists Simoni Pionieri, kā arī pazīstamā vijolniece Ilze Circene. Ar savu balsi un sirdi plosošo saksofona solo viesus aizkustināja Līga Liedskalniņa. Koncertā skanēja latviešu komponistu darbi, ko viņi radījuši, domājot par Latvijas skaistumu vai skumstot pēc tās trimdā. Uzstājās arī Milānas latviešu koris diriģentes Ilzes Atardo vadībā. „Koris dziedāja visiem tuvās latviešu dziesmas, tostarp arī no Dziesmu svētku repertuāra līdz asarām saviļņojot gan sevi, gan skatītājus,” atceras V. Začesta.

Arī Milānas latviešu skolas audzēkņi skolotāju Kristīnes Apses un Anetes Bitinieces vadībā bija gatavojušies koncertam ar dziesmām un dzejoļiem. Daudziem tā bija pirmā uzstāšanās publikas priekšā. Koncerts izdevās skaists: klātesošie itāļi izteica atzinību gan par tajā skanošo mūziku, gan par to, cik lepni ir latvieši par savu valsti, kā arī atzina, ka paši savas valsts svētkus nebūt nesvin ar tādu pacilātību.

„18. novembris, manuprāt, ir diena, kad latvieši ir vislepnākie par savu valsti. Ir svarīgi, lai būtu iespēja šajā dienā būt kopā ar cilvēkiem, kas jūtas līdzīgi tev pašam un sajūt sevi kā daļu no Latvijas,” teic V. Začesta.

Pēc koncerta tautiešiem bija iespēja baudīt latviešu ēdienus, uzkodas un vīnu, kā arī Latvijā tik populāro svētku desertu – medus kūku, ko savām rokām ar Latvijas medu un dzērvenēm bija cepusi diriģente Ilze Atardo.

Foto: Publicitātes attēls

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti