Dalies:

Arī diaspora tagad var brīvprātīgi pieteikties vecuma pensijas apdrošināšanai

Arī diaspora tagad var brīvprātīgi pieteikties vecuma pensijas apdrošināšanai
  • 16. Aug. 2019

Diasporas locekļiem, kuri nav sociāli apdrošināti, tagad ir iespēja brīvprātīgi pievienoties vecuma pensiju apdrošināšanai. Tā šonedēļ lēmusi valdība. 

Pieteikties pensiju apdrošināšanai iespējams, iesniedzot iesniegumu VSAA klātienē vai elektroniski. Apstiprinājums tiks saņemts 10 dienu laikā.

Tas nozīmē, ka persona varēs veikt sociālās iemaksas savas vecuma pensijas nodrošināšanai. Iemaksas iespējams veikt apmērā no minimālās algas (430 eiro) līdz maksimālajai noteiktajai summai - 62 800 eiro. Iemaksu likme ir 24,5% no summas, tātad minimālais maksājums mēnesī ir 105,35 eiro, kas jāveic pašai personai. 

Lasītākās ziņas valstī

Valsts pensiju piešķir Latvijā dzīvojošām personām un tiem, kas atrodas Eiropas Savienībā, Eiropas Ekonomiskajā zonā un tajās valstīs, ar kurām Latvijai noslēgti starpvalstu līgumi sociālās drošības jomā (Ukraina, Kanāda, Baltkrievija, Krievija, Austrālija). Tagad noris sarunas arī par līguma noslēgšanu ar Gērnsiju.

Ja persona, kura dzīvo Latvijā un saņem pensiju, vēlāk no valsts izbrauc, turklāt uz valsti, kurai ar Latviju nav sadarbības līguma, tā var turpināt saņemt pensiju uz kredītiestādes kontu Latvijā, taču ir jāinformē VSAA par savu izbraukšanu no valsts, kā arī ik gadu jāapliecina, ka persona ir dzīva.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti