Dalies:

Ar smaidu un labu omu aizvadīta talka Minsterē

Ar smaidu un labu omu aizvadīta talka Minsterē
  • 08. Apr. 2019

"Laimes lācis ir tevī pašā!" ar tādu saukli pagājušajā sestdienā noritēja Lielā talka Latviešu centrā Minsterē.

Kā stāsta Latviešu Centra Minsterē kultūras administratore Lauma Leišovnika, uz šo tradicionālo ikgadējo talku bija ieradušies 25 pieauguši talcinieki un vēl ducis čaklu bērneļu. Pārsvarā bija sapulcējušies Minsterē un tās tuvumā dzīvojošie tautieši, taču kāds no talciniekiem bija braucis par 70 kilometrus, cits – 40 kilometrus.

"Rīta kafiju iemalkojuši, labā omā un saules pavadīti grābām lapas, ravējām puķu dobes, mazgājām logus un sienas,"teic Lauma. Kaut talcinieki daudz smaidījuši, darbs bijis nopietns un rūpīgi paveikts. Ja vajadzēja, talcinieki rāpās uz trepēm: tā viņi tika klāt telpu augšdaļai.

Lasītākās ziņas valstī

Lai tīrības ieviešana būtu vienkāršāka, tika pat lietots augstspiediena aparāts, "lai amfiteātris atgūtu savas krāsas". Tikmēr bērni labprāt grāba pērnā gada lapas un lasīja sakritušos žagarus. Kopīgā strādāšanā pagāja piecas stundas, bet pēc tam talcinieki vēl kavējās kopīgā mielastā.

Pēc labi padarītā darba centra darbinieki čaklos palīgus cienāja ar ceptām desiņām, maizītēm, veselīgiem dārzeņiem un augļiem.

Minsterē kopīga talka notiek katru gadu. Tā ir iespēja ne tikai sakopt vidi, kurā tautieši labprāt uzturas, bet iespēja arī pabūt kopā. "Darbs veicina tādu kā savienošanas un rūpēšanos par "savu lietu"," secina Lauma.

Attēlus no Talkas atradīsiet ŠEIT.

Foto: Latviešu centrs Minsterē

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti