Dalies:

Ar repatriācijas reisiem Latvijā atgriezušies aptuveni 1500 cilvēku

Ar repatriācijas reisiem Latvijā atgriezušies aptuveni 1500 cilvēku
LETA/Paula Čurkste
  • 27. Mar. 2020

Šodien, piektdienā, un pirmdien notiks pēdējie repatriācijas reisi uz Latviju, bet jauni regulāri lidojumi vairs nav plānoti. Tālākie Latvijas valstpiederīgo centieni tikt mājās tiks atbalstīti individuāli, ja būs šāda vajadzība, informē Ārlietu ministrijā (ĀM).

ĀM preses sekretārs Jānis Beķeris stāsta, ka pēc ministrijas aprēķiniem ar repatriācijas reisiem Latvijā līdz šim atgriezušies aptuveni 1500 Latvijas valstspiederīgo, un vēl daudzi izmantojuši citus ministrijas ieteiktus vai pašu atrastus atgriešanās ceļus caur Lietuvu, Igauniju un citām valstīm.

Tie, kuri patlaban ir ceļā, var izmantot kādu no vēl pieejamajiem tranzīta punktiem Tallinā, Helsinkos, Minskā un citviet. Ar tālākās vietās palikušajiem ceļotājiem, kuriem iepriekšējās divās nedēļās nebija iespēju nonākt Eiropā, Abū Dabī vai Stambulā, ĀM turpinās strādāt individuāli, meklējot iespējas izmantot kopīgus Eiropas Savienības repatriācijas reisus vai citas iespējas.

Lasītākās ziņas

ĀM preses sekretārs aicina ceļotājus rūpīgi izvērtēt repatriēšanos caur Lietuvu, kas to ļaus darīt līdz 13.aprīlim. Tomēr tranzīts caur Lietuvu atļauts tikai bez apstāšanās, grupās un eskorta pavadībā. Tādēļ ministrij aicina, lai visi caur Lietuvu ceļojošie iepriekš piesakās Latvijas vēstniecībā Lietuvā, rakstot uz e-pasta adresi "embassy.lithuania@mfa.gov.lv" vai zvanot uz telefona numuru +370 5 213 12 60.

Ja Latvijas ceļotāji nonākuši ārkārtējā situācijā, ĀM aicina zvanīt uz diennakts palīdzības tālruni +37126337711, savukārt visi ceļotāji, kuri izlēmuši palikt pašreizējā vietā, aicināti atsūtīt ministrijai savu vārdu un uzvārdu uz e-pasta adresi "palieku@mfa.gov.lv".

Beķeris atgādināja, ka repatriācijas reisi ir paredzēti tiem Latvijas valstspiederīgajiem, kuri ir "iestrēguši" citās valstīs, un tie nav domāti valstspiederīgajiem, kuri pēdējā laikā izlēmuši atgriezties uz dzīvi Latvijā.

Šodien tiks veikti repatriācijas reisi:

  • "airBaltic" Rīga-Londona plkst.8 un plkst. 9; Londona-Rīga plkst.10.25 un plkst. 11.55.
  • "airBaltic" Rīga-Amsterdama plkst.11; Amsterdama-Rīga plkst.14.25. 
  • "airBaltic" Rīga-Frankfurte plkst.13.50; Frankfurte-Rīga plkst.16.15.
  • "SmartLynx Airlines" Rīga-Stokholma plkst.18; Stokholma-Rīga plkst.19.15.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti