Dalies:

Ar "Rail Baltica" ātrvilcienu brauciens no Rīgas stacijas uz lidostu aizņems 10 minūtes

Ar "Rail Baltica" ātrvilcienu brauciens no Rīgas stacijas uz lidostu aizņems 10 minūtes
  • 13. Mar. 2019

Eiropas dzelzceļa līnijas projekta “Rail Baltica” ātrvilcieni starp Baltijas valstīm kursēs ik pēc divām stundām, toties maršruts no Rīgas Centrālās Stacijas uz Starptautisko lidostu “Rīga” aizņems tikai 10 minūtes, informē projekta pārstāvji.

“Paredzēts, ka “Rail Baltica” ātrgaitas vilcieni no Tallinas uz Varšavu un no Tallinas uz Viļņu kursēs līdz četrām reizēm dienā katrā virzienā katrā no maršrutiem no brīža, kad līnija tiks atklāta un līdz sešām reizēm dienā katrā virzienā katrā no maršrutiem pēc 10 darbības gadiem. Turklāt, līdz pat 10 vilcieniem dienā kursēs posmā Viļņa–Kauņa–Varšava. Tā rezultātā “Rail Baltica” nodrošinās ātru dzelzceļa savienojumu starp Baltijas valstu galvaspilsētām katras divas stundas,” norāda projekta pārstāvji.

Plāns iekļauj arī divus nakts vilcienus –Tallina–Rīga–Kauņa–Varšava–Berlīne un Viļņa–Kauņa–Varšava–Berlīne, – dodot iespēju pasažieriem sasniegt tālākus galamērķus Eiropā. Katras 30 minūtes pasažieriem būs iespēja nokļūt no Rīgas Centrālās Stacijas uz Starptautisko lidostu “Rīga”. Šis brauciens aizņems vien 10 minūtes. No Tallinas līdz Varšavai varēs nokļūt 6 stundās un 30 minūtēs. Maršruts Rīga-Varšava aizņems nedaudz vairāk kā 5 stundas, Rīga-Viļņa - nepilnas divas stundas, bet Rīga-Tallina - 1 stundu un 42 minūtes. No Tallinas līdz Berlīnei ceļā tiks aizvadītas 13 stundas un 30 minūtes.

Lasītākās ziņas

Ātrgaitas vilcienu kustības intervāls ir balstīts paredzamo pasažieru pieprasījuma novērtējumā, kas tika veikts “Rail Baltica” Vilcienu kustības plāna 2026.-2056. gadam izstrādes ietvaros. Plāns atspoguļo modernu, integrētu pieeju, kas paredz, ka tirgus pieprasījums ir galvenais kritērijs, pēc kura tiek plānots vilcienu kustības grafiks.

““Rail Baltica” dzelzceļa satiksmes plāna galvenais mērķis ir paredzēt, kā Rail Baltica infrastruktūra spēs apmierināt transporta pakalpojumu pieprasījumam vidējā un ilgtermiņā. Šis plāns tiks izmantots, lai “Rail Baltica” trase tiktu izmantota efektīvi no pirmās tās darbības dienas, un lai pasažieru un kravas pārvadājumu pakalpojumus būtu iespējams palielināt pēc pirmajiem ekspluatācijas gadiem”, komentē RB Rail AS Sistēmu un Ekspluatācijas departamenta vadītājs Žans-Marks Bedmārs.

Kravu pārvadājumi

Kā norādīts Vilcienu kustības plānā, divi līdz trīs kravas vilcieni ar maksimālo ātrumu 120 km/h varēs izmantot “Rail Baltica” katru stundu. Pieņemtā ass slodze ir 25 tonnas un pieļaujamais vilcienu garums – līdz 1050 m. Lai veicinātu dzelzceļa kravu pārvadājumu attīstību, paredzēts būvēt trīs liela mēroga multimodālos terminālus – Mūgā (Igaunija), Salaspilī (Latvija) un Palemonā (Lietuva). Plānots, ka 80% no kravas vilcieniem, kas izmantos “Rail Baltica”, būs intermodālo kravu vilcieni. Tas sniegs iespēju loģistikas operatoriem pārvietot kravu pārvadājumus no autoceļiem uz dzelzceļiem. Tādējādi ir gaidāms nozīmīgs gaisa piesārņojuma un ceļa sastrēgumu samazinājums, kā arī uzlabota kopējā autoceļu satiksmes drošība.

Reģionālie un pārrobežu reģionālie vilcieni

“Rail Baltica” dzelzceļa satiksmes plānā veiktais izvērtējums atklāj reģionālo vilcienu attīstības potenciālu Baltijas valstīs, ar maksimālo kustības ātrumu 200 km/h. Tas nozīmē, ka “Rail Baltica” trase var tikt izmantota ne tikai starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem, bet arī reģionālajiem un pārrobežu reģionālajiem pārvadājumiem, nodrošinot ātru un videi draudzīgu transporta risinājumu visa “Rail Baltica” ceļa garumā.

“Rail Baltica” dzelzceļa satiksmes izvērtējumā identificēta pietiekama pasažieru plūsma, lai veidotu reģionālo pasažieru pārvadājumus no Bauskas līdz Rīgai, no Salacgrīvas līdz Rīgai, kā arī  no Pērnavas līdz Tallinai Igaunijā, no Marijampoles caur Kauņu līdz Viļņai Lietuvā. “Svarīgi atzīmēt, ka reģionālās satiksmes attīstībai uz “Rail Baltica” trases būs nepieciešami papildu pētījumi un lēmumi dalībvalstu līmenī,” piebilst “Rail Baltica” pārstāvji.

Foto: "Rail Baltica"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti