Dalies:

Ar Latvijas vēstniecības atbalstu Kanādas Parlamentā skan Lūcija Garūta

Ar Latvijas vēstniecības atbalstu Kanādas Parlamentā skan Lūcija Garūta
  • 03. Dec. 2018

29. novembrī Latvijas vēstniecība Otavā kopā ar citām Centrālas un Austrumeiropas vēstniecībām Kanādā organizēja klasiskās mūzikas koncertu "Pārmaiņu gars" (Spirit of Change) kā veltījumu demokrātiskajām pārmaiņām, kas notika Eiropā 20. gadsimta izskaņā, kad tautas atguva savas valstis un brīvību.

Koncerts, kas notika jau trešo reizi, ir iespēja iepazīstināt ar mūsu mūzikas dižgariem. Pirms gada tika atskaņots Tālivaldis Ķeniņš, kas lielu mūža daļu dzīvoja un strādāja Kanādā, bija viens no akadēmiski izglītotajiem komponistiem un mūzikas pedagogiem. Šogad pēc vēstniecības ieteikuma koncertam izvēlējās komponisti Lūciju Garūtu. Otavas Universitātes Mūzikas skolas koris izjusti izpildīja Lūcijas Garūtas lūgšanu "Mūsu Tēvs debesīs" no kantātes "Dievs, Tava zeme deg". Dziedātājiem apgūt latvisko izrunu palīdzēja vēstnieka Kārļa Eihenbauma dzīvesbiedre Ināra, kas, projektu īstenojot, pievienojās studentu korim arī koncertā.

Koncerts Kanādas Parlamentā bija viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

Lasītākās ziņas valstī

Foto: Latvijas vēstniecība Kanādā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti