Dalies:

Ar Latvijas filmu "Nameja gredzens" atklāj Eiropas filmu festivālu Biškekā, Kirgizstānā

Ar Latvijas filmu "Nameja gredzens" atklāj Eiropas filmu festivālu Biškekā, Kirgizstānā
  • 28. May. 2018

2018. gada 16.-20.maijā Biškekā, Kirgizstānā notika tradicionālais Eiropas filmu festivāls, kurā Eiropas Savienības dalībvalstis izrāda savas jaunākās kinofilmas. Ar mērķi prezentēt Latvijas kinomākslu simtgades projekta ietvaros kinofestivālā tika izrādīta latviešu režisora Aigara Graubas spēlfilma “Nameja gredzens”, kuru noskatījās vairāk kā 300 skatītāji.

Klātesošos pirms filmas izrādīšanas kinoteātrī “Ala Too” uzrunāja Latvijas goda konsula palīdze Astrīda Masadikova. Savā uzrunā Astrīda Masadikova uzsvēra, ka viens no labākajiem veidiem kā iepazīt citas valsts kultūru, identitāti, tradīcijas ir caur tās kinofilmām. Tāpēc, lai pievērstu uzmanību mūsdienu Latvijas kino jaunradei, veicinātu latviešu kino popularizēšanu ārvalstīs un aicinātu publiku apmeklēt Latvijas simtgades pasākumus Latvijā tiek izrādīta filma-leģenda par 13. gadsimta zemgaļu virsaiti Nameju, nacionālo pašapziņu un brīvības kodu, ko nes simboliskais gredzens.

Ar filmas izrādīšanu tiek aizsākta Latvijas simtgades programma Kirgizstānā un Eiropas dienu pasākumi Kirgizstānā. Latvijas filmas izrādīšana ir daļa no Latvijas vēstniecības Kazahstānā Latvijas simtgades programmas un notiek sadarbībā ar Latvijas nacionālo kino centru.

Š.g. 26.maijā Latvijas vēstniecības pārstāvji Biškekā piedalīsies arī Eiropas dienas pasākumā “EuroVillage”, kura apmeklētāji tiks informēt par Latvijas simtgades pasākumiem Latvijā, tūrisma, izglītības un biznesa iespējām Latvijā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti