Dalies:

Ar Latvijas auto un tiesībām Vācijā? Jā, bet tikai pus gadu!

Ar Latvijas auto un tiesībām Vācijā? Jā, bet tikai pus gadu!
CC0 licence
  • 20. Dec. 2019

Jānis Vizulis dzīvoja Berlīnē un tiesības Latvijā samainīt nevarēja, jo dzīvesvieta bija deklarēta Berlīnē. Devās uz domi, aizpildīja pieteikumu, samaksāja un pēc mēneša vācu tiesības bija rokā.

“Gribēju arī savu auto ar LV numuriem pārreģistrēt uz DE. Man bija auto ar lielu benzīna motoru - 3.3l. Parēķināju, cik man nāksies maksāt nodokļos, cik apdrošināšanā, sapratu, ka nav jēgas. Arī pats pārreģistrācijas process likās gana sarežģīts, tāpēc Vācijā nopirku sev 21 gadus vecu auto ar 2 litru benzīna motoru. Nodokļos bija jāmaksā 140 eiro gadā, plus apdrošināšana: to rēķina atkarībā no auto markas un riska grupas, no šofera stāža. Pieprasīju no LTAB savas apdrošināšanas vēsturi. Diemžēl, viņiem ir tikai no pēdējiem 10 gadiem, līdz ar to, es nevarēju iegūt vēl labāku bonus malas klasi Vācijā. Katrai klasei ir sava summa - man bija jāmaksā ap 500 eiro gadā par savu auto un tā bija tikai pamatapdrošināšana.”

Sešus mēnešus Vācijā ļauts piedalīties satiksmē ar jebkurā citā valstī izdotu autovadītāja apliecību, taču ar ES tiesībām var braukt līdz tās derīgas. Divus mēnešus pirms derīguma termiņa beigām vēlams pieteikties vietējā Strassenverkehrsamt  un sarunāt tikšanās laiku (Termin), parasti to dara virtuāli. Kā tikšanās mērķis jānorāda Umschreibung Auslandische Fahrererlaubnis. Kad saņemts uzaicinājums uz tiesību maiņu, jādodas ar šādiem dokumentiem: pase vai ID karte, autovadītāja apliecība, pases foto (1gab). Tiesību maiņa maksā vidēji 53 - 55 eiro un prasa 3-6 nedēļas.

Lasītākās ziņas valstī

Auto pārreģistrēšana

Ar auto, kam ir Latvijas numura zīme var braukt Vācijā ne ilgāk kā sešus mēnešus. Jebkurš latvietis Vācijā teiks – labāk nevajag, jo ņemšanās un dārgi. Par otru – auto apdrošināšana mēnesī izmaksā  no 50 - 100 eiro, atkarībā no auto izmēra. Transporta + ceļa nodeva ap 130-200 eiro gadā, atkarīgs no auto masas, lieluma un motora un to no bankas konta novelk automātiski. Plus ADAC apdrošināšana nelaimes gadījumiem uz ceļa, ap 70 eiro gadā.

Otrs lielākais ieguldījums ir pati pārreģistrēšana, kas kopumā izmaksās ap 50 eiro (kopā ar numura zīmi). No Latvijas puses nav vajadzīgs nekas, no uzskaites Latvijā automātiski tiks noņemta, ja ir reģistrēta Eiropas savienībā. Vajadzīgi šādi dokumenti: Ausländische Kfz (Kraftfahrzeug -Papiere) (Latvijā izdotā auto reģistrācijas apliecība) bzw. Ursprungszeugnis (izcelsmes sertifikāts), Ausländische Kennzeichen (Latvijas numura zīmes); Versicherungsbestätigung für Ausfuhrkennzeichen (pirms auto reģistrēt, nepieciešams to apdrošināt); SEPA-Lastschriftmandat (bankas konts transportlīdzekļa nodoklim (Kraftfahrzeugsteuer)); Prüfbericht Hauptuntersuchung; Personalausweis oder Reisepass der Fahrzeughalterin/des Fahrzeughalters (pase vai ID karte). Tiem, kuru auto nav reģistrēts ES, noderēs info šeit.

Šo publikāciju portālā Latviesi.com līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par tā saturu atbild portāls Latviesi.com.

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti