Dalies:

Ar latvietes Diānas Kaijakas zīmējumiem ilustrēs latviešu tautas pasaku bilžu grāmatu japāņu valodā

Ar latvietes Diānas Kaijakas zīmējumiem ilustrēs latviešu tautas pasaku bilžu grāmatu japāņu valodā
  • 15. Jan. 2014

"No Latvijas vēstniecības Japānā ir saņemta saviļņojoša un priecīga ziņa par konkursa rezultātiem par ilustrāciju veidošanu latviešu tautas pasakas "Zvēri un abru taisītājs" bilžu grāmatai japāņu valodā", informē Latvijas Republikas vēstniecība Japānā.

Kā informē Rūjienas sadraudzības pilsēta Japānā Higašikava, tad konkursā par labāko grāmatas vāka ilustrāciju ir atzīts Latvijas Mākslas akadēmijas studentes Diānas Kaijakas zīmējums.

Konkursa uzvarētāja tiks ielūgta uz Japānu, kur D.Kaijakai tiks pasniegta īpaša balva par labāko topošās grāmatas vāka ilustrāciju, kā arī viņa veidos arī pārējos pasaku grāmatas vizuālos materiālus.

Kopumā konkursam tika iesūtīti vairāk kā 80 pieteikumi, no kuriem bija grūti izvēlēties labāko, jo katrs zīmējums bija īpašs. Bilžu grāmatas veidotāji vēlas sirsnīgi pateikties ikvienam konkursa dalībniekam par dalību un izrādīto interesi. Tāpat grāmatas autori izsaka pateicību par lielo interesi un visu iesaistīto institūciju un organizāciju atbalstu.

Latviešu tautas pasakas "Zvēri un abru taisītājs" bilžu grāmatu plānots izdot šā gada martā un tā tiks izdota japāņu, angļu un latviešu valodā. Projekta mērķis ir draudzīgā un viegli saprotamā veidā iepazīstināt Japānas iedzīvotājus ar latviešu tautas pasaku, veicināt japāņu bērnu redzesloka paplašināšanu, kā arī padziļināt interesi un izpratni par Latviju un tās kultūru, informē Latvijas Republikas vēstniecība Japānā.

Projektu atbalsta Rūjienas novada pašvaldība, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, Latvijas Universitāte, Latvijas Rakstnieku savienība, Rīgas Kultūru vidusskola, Japāņu valodas un kultūras studija "GENGO".

Foto: Latvijas Mākslas akadēmijas studentes Diānas Kaijakas zīmējums

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti