Dalies:

Ar ko nodarbojas kurzemnieki, kuri pēc dzīves ārzemēs nolēmuši atgriezties Latvijā?

Ar ko nodarbojas kurzemnieki, kuri pēc dzīves ārzemēs nolēmuši atgriezties Latvijā?
  • 30. May. 2019

Publikāciju sērijā turpinām stāstīt par uzņēmīgiem cilvēkiem, kas atgriezušies Kurzemē pēc ārvalstīs pavadītiem gadiem, šoreiz iepazīstinām ar trīs ģimenēm, kas dzīvo Liepājā, Saldus un Talsu novados. Klūgu pārvēršana šķīvjos un pat mājās, autoservisa pakalpojumi un unikāla dizaina koka pulksteņu ražošana ir šo kurzemnieku aizraušanās un ikdienas sastāvdaļa.  

Lelde Burve Alksne kopā ar ģimeni pēc prombūtnes Norvēģijā ar ģimeni atgriezusies Saldus novada Novadniekos. Lelde ir četru bērnu māmiņa un brīvdabas valdorfu pedagoģe ar mīlestību uz grozu pīšanu. Ģimene dzīvo Leldes vīra Gata celtā koka mājā. Ģimenei patīk baudīt un piedzīvot dabu, ceļot un mācīties visiem kopā un vienam no otra. Leldei ir iecere Novadniekos izveidot brīvdabas valdorfu skolu pirmsskolas, pamatsskolas, vecāku un jauniešu vecumam, kurā veidot darbnīcas, nometnes un izzināt dabu. Pašlaik ģimenes piemājas iestādītais klūgu dārzs ir materiāls gan Leldes darbiem, gan arī paredzēts nākotnes iecerēm klūgu pīšanas darbnīcai, no kurām var pīt ne tikai grozus, bet pat šķīvjus un uzcelt māju. Vairāk informācijas, rakstot Leldei uz e-pastu leldeburvealksne@gmail.com.

Pēc 13 nodzīvotiem gadiem Anglijā Jānis Grīnbergs ar ģimeni atgriezies Talsu novada  Mundigciemā un izveidojis savu auto servisu JJ autoserviss. Jānis ar ģimeni atgriezties Talsu novadā, lai dzīvotu latviskā vidē un darītu to, kas patīk. Jānis ir īsts auto entuziasts un savā auto servisā Mundigciemā piedāvā plašus auto remonta pakalpojumus. Saprotot, cik dažādas un neprognozējamas mēdz būt situācijas ar auto, Jāņa serviss nodrošina arī auto labošanas pakalpojumus vietā, kur negadījums vai ķibele notikusi. Biznesa uzsākšanai nozīmīgs atbalsts bija remigrācijas veicināšanas uzņēmējdarbības atbalsta granta saņemšana Kurzemes reģionā, kur kopumā tika atbalstītas 5 idejas dažādās Kurzemes pašvaldībās. Uzzināt vairāk par Jāņā autoservisu var, zvanot uz tālruņa numuru +371 27226777.

Lasītākās ziņas valstī

Dāvis Paipa vairākus gadus dzīvojis Dānijā un atgriezies Liepājā. Dāvis ir SIA Ovi Watch līdzdibinātājs un vairāku jaunuzņēmumu jeb start up pasākumu mentors un rīkotājs, pašreiz arī aktīvs LIAA Liepājas  biznesa inkubatora biedrs. Ovi Watch ražo koka pulksteņus ar īpašu dizainu, dažādām gaumēm un iespējām. Dāvis priecājās, ka Liepājā izveidotā uzņēmuma ražotie koka pulksteņi ir kļuvuši par spēlētāju arī pasaules tirgū, nu jau tie tiek valkāti 35 pasaules valstīs. Apskatīt un uzzināt vairāk par Ovi Watch iespējams mājaslapā www.oviwatch.com un Facebook lapā @oviwatch.

2019.gada pirmajā ceturksnī ar Kurzemes remigrācijas koordinatori sazinājušās 116 personas (43 ģimenes), kurām sagatavoti 115 personalizēti piedāvājumi (40 ģimenēm). Kopš 2018. gada 1. marta Kurzemē atgriezušies kopā teju 250 cilvēki (85 ģimenes), no kuriem 111 cilvēki (37 ģimenes) ar remigrācijas koordinatoru sazinājās pirms atgriešanās, bet pēc saziņas ar remigrācijas koordinatoru - 96 cilvēki (37 ģimenes).

Informācija par remigrācijas projektu atrodama vietnē www.paps.lv. Tur arī iespējams aizpildīt tiešsaistes anketu un sazināties ar remigrācijas koordinatoriem.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti