Dalies:

Ar "Giving for Latvia" atbalstu 70 biedrības Latvijā saņem grāmatas par bērnu audzināšanu

Ar  "Giving for Latvia" atbalstu 70 biedrības Latvijā saņem grāmatas par bērnu audzināšanu
  • 26. Jul. 2019

500 eksemplāri šomēnes latviešu valodā izdotās norvēģu psiholoģes un ģimenes terapeites Hedvigas Montgomerijas grāmatas "Vecāku maģija" nonākuši pie bērnu krīzes centriem, biedrībām vecākiem, audžu vecākiem un topošajiem vecākiem visā Latvijā. Tas noticis, pateicoties Lielbritānijā reģistrētas labdarības organizācijas “Giving for Latvia”, latviešu diasporas uzņēmuma, Londonā bāzētās starptautiskās naudas pārvedumu kompānijas “Opal Transfer” un grāmatniecībā pieredzējušā “Apgāda Zvaigzne ABC” kopīgam darbam vesela gada garumā.

Vairākas labdarības organizācijas Latvijā uzsākušas sarežģītu projektu - pārveidot bērnu audzināšanas kultūru no veco laiku un pašu jauno vecāku bērnībā piedzīvotā uz modernām, cieņpilnām, bērna attīstību veicinošām attiecībām. “Giving for Latvia” līdzdibinātājai un brīvprātīgajai Danielai Utānei tēma par vecāku attiecībām ar bērniem arī ir ļoti tuva pie sirds: "Latvijā ik gadus 1,250 bērni uz mēnesi tiek ievietoti bērnu un jauniešu krīzes centros. "Giving for Latvia" jau desmit gadus ar grantiem atbalsta šādus bērnu krīzes centrus visā Latvijā. Taču, nopērkot krīzes centriem aprīkojumu, mēs palīdzam tikai mīkstināt tās sekas, kas tur nonākušajiem bērniem radītas ar fizisku un emocionālu vardarbību no vecāku puses. Mēs vēlējāmies dot savu artavu, lai palīdzētu vecākiem un bērniem Latvijā veiksmīgāk veidot attiecības un emocionālās saites.” 

“Giving for Latvia” norāda, ka audzināšanas metodes nav problēma tikai Latvijā. Nelsons Mandela reiz trāpīgi teicis, ka labākais veids kā atklāt sabiedrības dvēseli ir novērot, kā šī sabiedrība izturas pret saviem bērniem*. Pēdējo desmit, divdesmit gadu laikā efektīvu audzināšanas paņēmienu jautājumam rietumos veltītas daudzas grāmatas, zinātniskie pētījumi un veicināts dialogs sabiedrībā. Piemēram, Londonā audzināšanas apmācības vecākiem regulāri organizē gan skolas, gan darba vietas, gan labdarības organizācijas. “Giving for Latvia” uzskata - jo informētāki par efektīvām audzināšanas pieejām būs vecāki Latvijā, jo veiklāk ģimenes izvairīsies no konfliktiem.

Lasītākās ziņas

Lai paātrinātu gaitu, kādā Latvijā tiek tulkotas un izdotas grāmatas par modernām audzināšanas metodēm un kognitīvās attīstības pētījumiem, “Giving for Latvia” apvienoja spēkus ar savu pirmo korporatīvo ziedotāju “Opal Transfer” un uzrunāja grāmatu izdevniecību “Apgādu Zvaigzne ABC”. ”Opal Transfer” komandai jau kādu brīdi bijusi doma atbalstīt mērķpilnu labdarības projektu Latvijā. ”Mūs ļoti uzrunāja “Giving for Latvia” vīzija palīdzēt bērniem nenonākt krīzes situācijās. Daži mūsu draugi atklāja, ka bērnībā vecāki viņus mēdza fiziski sodīt, piemēram, liekot uz ceļiem tupēt uz izkaltētiem zirņiem. Jebkurš fizisks sods un verbālā agresija nogalina bērnā radošumu un pašcieņu, tā vietā ieviešot bailes un nedrošību par saviem soļiem. Ģimenei taču ir jābūt tai, kas bērnu iedvesmo augt, būt neatlaidīgam, sasniegt un būt pārliecinātam par sevi", tā par vairāku tūkstošu sterliņu mārciņu vērto ziedojumu grāmatu projektam stāsta “Opal Transfer” dibinātāja Gita Petkeviča.  

Savukārt “Apgāds Zvaigzne ABC” komanda gandarīta par jauno sadarbību, prieks turpināt piedāvāt visiem bērnu audzināšanā, aprūpē un izglītošanā iesaistītajiem aktuālāko informāciju no visas pasaules.

Uz “Giving for Latvia” neseno aicinājumu pieteikties bez maksas saņemt audzināšanas grāmatu eksemplārus atsaucās veselas 70 biedrības no visas Latvijas. Kā pirmā pie viņiem nonāks norvēģu psiholoģes Hedvigas Montgomerijas 2018. gadā sarakstītā grāmata "Vecāku maģija", kas tulkota 20 valodās un latviski izdota 2019. gada jūlijā. Norvēģu lasītāji par psiholoģes Montgomerijas darbu esot sajūsmā un uzskatot, ka tas kļūs par moderno klasiku visiem vecākiem. Savukārt, angļu izdevēji nodēvējuši Montgomerijas grāmatu sēriju par 21. gadsimta bērnu audzināšanas bībeli, norādot, ka šāda veida darbi parādās varbūt reizi vienas paaudzes laikā.

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti