Dalies:

Ar filmas “Bille” demonstrēšanu izskan Latvijas simtgades svinības Čehijā

Ar filmas “Bille” demonstrēšanu  izskan Latvijas simtgades svinības Čehijā
  • 09. Apr. 2019

2019. gada 4. un 6. aprīlī, noslēdzot Latvijas simtgades svinības Čehijā, Eiropas filmu festivālā Prāgā un Brno tika demonstrēta 2018. gada Latvijas labākā pilnmetrāžas spēlfilma “Bille”. Skatītajiem bija iespēja arī iepazīties ar filmas režisori Ināru Kolmani un viņas redzējumu par Vizmas Belševicas leģendāro darbu.

Pēc filmas demonstrācijas Prāgas kinoteātrī “Lucerna” vēstniece Gunta Pastore pateicās režisorei un Eiropas filmu festivālam par iespēju parādīt vēl vienu Latvijas simtgades filmu Čehijas skatītājiem. Vēstniece pauda gandarījumu, ka “Bille” ir ne vien saņēmusi Latvijas augsto apbalvojumu, bet arī gūst augošu starptautisko atpazīstamību. “Billes” demonstrēšana Čehijā ir īpaša, jo filma ir Latvijas kopprodukcija ar Čehijas partneriem. Šis darbs apliecina mūsu valstu veiksmīgo sadarbību visdažādākajos līmeņos.

Režisore I. Kolmane pateicās Čehijas kolēģiem par kopīgo darbu pie “Billes” montāžas. Tāpat režisore uzsvēra, ka simtgades filmu finansējums ļāva Latvijas kino nozarei pierādīt savu varējumu. Filmas demonstrāciju Prāgā apmeklēja gan Čehijas skatītāji, gan latviešu kopienas pārstāvji, Latvijas draugi un ārvalstu diplomāti.

Lasītākās ziņas valstī

Saistībā ar filmas “Bille” demonstrāciju Brno, vēstniece un režisore tikās arī ar Masarika Universitātes Filozofijas fakultātes studentiem. Studentiem bija iespēja uzzināt vairāk par Latviju, Latvijas kino un īpašo simtgades kino atbalsta programmu, kā arī par “Billes” veidošanas aizkulisēm. Īpašu interesi izraisīja režisores darbs filmā ar bērniem un dažādu specefektu pielietošana. Šī bija arī lieliska iespēja universitātes latviešu valodas studentiem pielietot savas valodas zināšanas praksē.

Pasākums bija viena no Latvijas valsts simtgades Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm Čehijā.

 

Foto: Latvijas vēstniecība Čehijā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti