Dalies:

Ar dziesmām un latviešu ēdieniem Ziemassvētkus svin latvieši Maskavā

Ar dziesmām un latviešu ēdieniem Ziemassvētkus svin latvieši Maskavā
  • 02. Jan. 2018
Tieši Ziemassvētku vakarā – 24. decembrī – sapulcējās Maskavā dzīvojošie latvieši, lai kopīgi svinētu Ziemassvētkus.
Svētku vakars sākās ar svētbrīdi, kurā tautieši vienojās dziesmās, slavinot Jēzus Kristus dzimšanu. Dziesmu skaņas eglītes uguntiņu un sveču gaismā radījušas burvīguma un noslēpumainības sajūtu, stāsta Maskavas latviešu kultūras biedrības priekšsēdētājs Jānis Dambītis.
Pēc svētbrīža un dziesmām laiks bija svētku mielastam sveču gaismā. Tam tautieši bija atnesuši ēdienus, ko latvieši tradicionāli bauda Ziemassvētkos: bija gan pelēkie zirņi ar žāvētu gaļiņu, gan pašu cepti speķu pīrādziņi un piparkūkas. Galdā tautieši cēla arī marinētas sēnes, bet desertā bija torte.
Biedrības čaklās rokdarbnieces Dzidra Burceva, Ilze Renga, Ina Amoliņa un Ilze Augule bija noadījušas zeķītes, čībiņas, kā arī no dzijas izveidojušas dažādus Jaungada nieciņus – eglīti, čiekuriņus, vainadziņus un sunīti. Rokdarbnieču darinājumus katrs, kurš vēlējās, varēja iegādāties. Pateicoties Inas Amoliņas gādībai, katrs Ziemassvētku vakara dalībnieks Salatēva maisā atrada sev arī kādu dāvanu, bet, lai to iegūtu, bija jānoskaita vai
vismaz jānolasa kāds dzejolītis.
Šogad Maskavas latviešu kultūras biedrības rīkotajā Ziemassvētku pasākumā bija mazāk cilvēku nekā parasti, jo biedrības kora "Tālava" dalībnieki bija devušies braucienā uz Rīgu, kur Svētā Jāņa baznīcā 27.decembrī uzstājās labdarības koncertā, kurā skanēja latviešu, Eiropas valstu un krievu garīgās mūzikas dziesmas. Kora "Tālava" koncertu kuplināja ērģelniece Aija Ziņģīte un soliste Solveiga Raja.

Raksts tapis projekta "Latvijas Diasporas LV100 notikumu atspoguļošana plašsaziņas līdzekļos" ietvaros ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti