Dalies:

Ar Baltijas koru mūzikas koncertu turpinās Latvijas valstiskuma simtgades svinības Kanādā

Ar Baltijas koru mūzikas koncertu turpinās Latvijas valstiskuma simtgades svinības Kanādā
  • 26. Oct. 2018

23. oktobrī, atzīmējot Latvijas, Igaunijas un Lietuvas modernā valstiskuma simtgades, Kanādas Nacionālās galerijas auditorijā (National Gallery of Canada Auditorium) notika Latvijas vēstniecības Kanādā rosināts, veidots un kopā ar Baltijas valstu vēstniecībām Otavā organizēts Galvaspilsētas Kamermūzikas kora (Capital Chamber Choir) kormūzikas koncerts, informē Latvijas vēstniecība Kanādā.

Koncerta ievadā uzrunu teica Latvijas vēstnieks Kārlis Eihenbaums, kas uzsvēra Baltijas dziļās kultūras saknes, kā arī to, ka tieši dziesmas stiprināja tautas garu un ar Dziesmoto revolūciju 20. gadsimta 80. gadu izskaņā varējām atgūt savas valstis. Vēstnieks arī norādīja uz īpašajām Latvijas un Kanādas attiecībām, kas nostiprinās un padziļinās, Kanādai turpinot vadīt nozīmīgo NATO misiju Latvijā.

Koncerta programmā bija iekļauti pazīstamu Baltijas komponistu darbi. Tika atskaņotas Veljo Tormisa (Veljo Tormis), Vidmanta Bartuļa (Vidmantas Bartulis), Ērika Ešenvalda, Donāta Zakaras (Donatas Zakaras), Vitauta Miškina (Vytautas Miškinis), Arvo Perta (Arvo Pärt), Vitauta Kernaga (Vytautas Kernagis), Perta Ūsberga (Pärt Uusberg) un Uģa Prauliņa kompozīcijas. Uz koncertu bija aicināti un ieradās Kanādas politiskie un sabiedriskie darbinieki, ministriju un valsts iestāžu darbinieki, žurnālisti, ārvalstu diplomāti un baltiešu kopienu pārstāvji. Koncerts bija kupli apmeklēts un izpelnījas preses uzmanību.

Lasītākās ziņas valstī

Koncerts ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

Foto: Latvijas vēstniecība Kanādā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti