Dalies:

Ar ārzemēs reģistrētu auto rezidenti Latvijā turpmāk varēs pārvietoties, maksājot 1000 eiro gadā

Ar ārzemēs reģistrētu auto rezidenti Latvijā turpmāk varēs pārvietoties, maksājot 1000 eiro gadā
  • 24. Nov. 2016

Saeima trešdien, 23.novembrī, ārkārtas sēdē galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā, kas paredz transportlīdzekļu ekspluatācijas nodokļa reformu.

"Par ārvalstīs reģistrēta automobiļa izmantošanu ceļu satiksmē turpmāk būs jāmaksā atbilstoši auto izmantošanas laika posmam: par dienu - 10 eiro; par mēnesi - 250 eiro; par sešiem mēnešiem - 600 eiro; par gadu - 1000 eiro. Tas neattieksies uz dienesta vai darba pienākumu veikšanu. Patlaban maksimāli atļautais braukšanas laiks Latvijā ar ārzemēs reģistrētu vieglo auto ir ne vairāk kā 92 dienas gadā," vēsta Saeimas Preses dienests. Nodoklis attieksies uz personām, kas savu dzīvesvietu deklarējušas Latvijā.

"Lai Ceļu satiksmes likumā paredzētajos gadījumos persona varētu Latvijas teritorijā ceļu satiksmē vadīt vieglo automobili, tai Ministru kabineta noteiktajos gadījumos Ceļu satiksmes drošības direkcijā jāsaņem atļauja piedalīties ceļu satiksmē. Ar likumprojektu paredzēts mainīt pašreizējo kārtību, paredzot, ka personai, kura ir Latvijas pilsonis vai nepilsonis, kā personai, kura ir saņēmusi Latvijā izdotu reģistrācijas apliecību, pastāvīgās uzturēšanās apliecību vai uzturēšanās atļauju, lai piedalītos ceļu satiksmē Latvijas teritorijā ar ārvalstīs pastāvīgi reģistrētu M1 un N1 kategorijas automobili, ir jāmaksā transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis atbilstoši automobiļa izmantošanas laika periodam," skaidrots likumprojekta anotācijā.

Lasītākās ziņas valstī

"Izmaiņas arī nosaka liegumu juridiskajām personām uz noteiktu laiku pārdot iegādāto transportlīdzekli, kura izlaiduma gads ir kārtējais gads vai pieci iepriekšējie gadi un kas iegādāts citā ES dalībvalstī un tiek pirmoreiz reģistrēts Latvijā vai kas gada laikā pēc tā pirmās reģistrācijas Latvijā atkārtoti iegādāts citā Eiropas Savienības dalībvalstī un tiek atkārtoti reģistrēts Latvijā. Ceļu satiksmes drošības direkcija vienlaikus ar transportlīdzekļa reģistrāciju reģistrēs atsavināšanas aizliegumu uz 15 dienām," ziņo Saeimas Preses dienests.

Jau iepriekš ziņojām, ka Eiropas Latviešu apvienība iebilda pret plānotajām latviešus ārvalstīs diskriminējošajām izmaiņām auto nodevas likumā, ierosinot no šī nodokļa atbrīvot ārvalstīs deklarējušos tautiešus, kas savu auto reģistrējuši savā mītnes zemē, un uz dienesta laiku arī tos Latvijas pārvaldes un tiesu iestāžu darbiniekus, ko valsts norīkojusi darbam starptautiskajās organizācijās un kuriem nav diplomātisko privilēģiju.

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti