Dalies:

Apvienotās Karalistes parlamentā notiek Baltijas valstu Simtgadei veltīta politiska diskusija

Apvienotās Karalistes parlamentā notiek Baltijas valstu Simtgadei veltīta politiska diskusija
  • 02. Feb. 2018

31. janvārī Baltijas valstu vēstniecības sadarbībā ar Apvienotās Karalistes (AK) Parlamenta Latvijas draudzības grupas vadītāju Marku Pričardu (Mark Pritchard) organizēja divus Baltijas valstu Simtgadei veltītus pasākumus AK Parlamentā: Eiropas līderības tīkla (European Leadership Network), Baltijas valstu un AK domnīcu diskusiju un parlamentāriešu debates.

Dalībai šajos pasākumos Londonā ieradās augsta līmeņa parlamentāriešu delegācijas no trim Baltijas valstīm. Latvijas delegācijas sastāvā bija Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš un Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja, Latvijas-AK parlamentārās sadarbības grupas vadītāja Lolita Čigāne. Domnīcu diskusijā Latviju pārstāvēja Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds.

Diskusiju tēma bija Eiroatlantiskā drošība nākamajos 100 gados un Baltijas valstu un AK interešu kopība. Gan parlamentārieši, gan eksperti no visām valstīm vienprātīgi atzina, ka AK un Baltijas valstu drošības ir savstarpēji saistītas un līdzatkarīgas vienotajā Eiroatlantiskās drošības telpā. Nākotnes perspektīvā īpaša uzmanība tika pievērsta transatlantiskajai sadarbībai, kā arī nepieciešamībai saglabāt un turpināt attīstīt ciešus starpvalstu kontaktus pēc AK izstāšanās no ES. Starpparlamentu sadarbība tika uzsvērta kā būtisks instruments, lai stiprinātu un veidotu vienotu izpratni par Eiropas drošību. Deputāti pievērsās arī drošības draudu attīstībai, īpaši izceļot kiberdrošību, informācijas karu un klimata pārmaiņas.

Lasītākās ziņas valstī

AK pārstāvji atkārtoti apliecināja, ka AK izstāšanās no ES neietekmē britu nostāju Baltijas drošības jautājumos, jo Baltijas valstu drošība ir arī AK un visas Eiropas drošība. Baltijas valstu skaidrās apņemšanās stiprināt savu izturētspēju un palielinātais finansējums aizsardzībai tika uzsvērts kā piemērs pārējām NATO valstīm, kuru tēriņi aizsardzības vajadzībām vēl nav sasnieguši 2% no iekšzemes kopprodukta.

Vizītes ietvaros Baltijas valstu parlamentārās delegācijas tikās ar AK Parlamenta Ārlietu komisijas priekšsēdētāju Tomu Tagendhatu (Tom Tugendhat) un komisijas locekļiem, Parlamenta Aizsardzības komisijas priekšsēdētāju Džulianu Luisu (Julian Lewis) un komisijas locekļiem, kā arī Parlamenta Brexit komitejas vadītāju Hilariju Benu (Hilary Benn).

Pasākumu sērijas noslēgumā par godu Baltijas valstu parlamentu delegācijām notika AK Ārlietu ministrijas valsts ministra Sera Alana Dankana (Sir Alan Duncan) rīkotā pieņemšana Lankastera namā. Uzrunājot viesus, ministrs uzsvēra Lielbritānijas lomu Baltijas valstu neatkarības izcīnīšanā pirms simts gadiem un apstiprināja Apvienotās Karalistes apņemšanos turpināt ciešo sadarbību ar Baltijas valstīm nākotnē. Latvijas vēstniece AK Baiba Braže uzsvēra Latvijas devumu Lielbritānijas atjaunošanā pēc Otrā pasaules kara un latviešu ieguldījumu AK ekonomikā šodien.

Foto:  Latvijas vēstniecība Londonā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti