Dalies:

Aptauja: Nākamais Eiropas Parlamenta sasaukums būs sadrumstalotāks

Aptauja: Nākamais Eiropas Parlamenta sasaukums būs sadrumstalotāks
  • 19. Feb. 2019

Eiropas Parlaments pirmdien, 18. novembrī, publiskojis pirmās nākamā sasaukuma vietu sadalījuma prognozes. Tās balstītas uz dalībvalstīs veiktām aptaujām. Prognozes veiktas, izmantojot līdz februāra sākumam dalībvalstīs veiktu uzticamu aptauju datus. Pēc Eiropas Parlamenta pasūtījuma tos apkopojis uzņēmums “Kantar public”.

Esošajām politiskajām grupām pieskaitītas tikai tās partijas, kuras jau ir saistītas ar kādu no Eiropas politiskajām partijām. Visas pārējās partijas un politiskās kustības pieskaitītas kategorijai “citi”. Uz 27 ES valstīs veiktajām aptaujām balstītās prognozes liecina, ka nākamais Eiropas Parlamenta sasaukums būs sadrumstalotāks, nekā kāds no iepriekšējiem. Nākamajā EP sasaukumā strādās mazāk deputātu (705) nekā pašreizējā (751).

Latvijā lielākais atbalsts Eiropas Parlamenta vēlēšanās prognozēts “Saskaņai” (25,4%), Jaunajai konservatīvajai partijai (17,7%). Pēc tam ierindojas Zaļo un Zemnieku savienība (11,8%), Nacionālā apvienība (11,3%), “KPV LV” (10,4%) un “Attīstībai/Par!” (9,8%). Savukārt mazākais atbalsts tiek prognozēts “Jaunajai Vienotībai” (5,8%), Latvijas Reģionu apvienībai (3,9%), “Progresīvajiem” (2,3%) un Latvijas Krievu savienībai (1,2%).

Pirmās Eiropas Parlamenta vēlēšanas notika pirms 40 gadiem, 1979. gada 12. jūnijā. Ņemot vērā gaidāmo Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības un politisko izaicinājumu izmēru, šīs būs svarīgākās vēlēšanas Eiropas Parlamenta vēsturē. Balsotāji savu izvēli par Eiropas nākotni izdarīs no 23. līdz 26. maijam.

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti