Dalies:

Aptauja: Latvijas iedzīvotāji Levitu vērtē augstāk nekā Vējoni

Aptauja: Latvijas iedzīvotāji Levitu vērtē augstāk nekā Vējoni
  • 30. Apr. 2019

Šobrīd sabiedrībā atbalsts prezidenta amata kandidātam Egilam Levitam ir lielāks, nekā esošajam prezidentam Raimondam Vējonim, informē Levitu atbalstošās iniciatīvas "Par izcilu Latvijas Valsts prezidentu" pārstāve Kristīne Tjarve. Kā liecina pētījumu centra SKDS aptauja, Levitu par piemērotu šim amatam atzīst 44%, bet Vējoni 26% aptaujāto Latvijas pilsoņu.

Savukārt neņemot vērā to cilvēku vieokli, kas nav dzirdējuši par kandidātu vai kuriem nav viedoklis, Levitu par piemērotu Valsts prezidenta darbam atzina 67% respondentu, bet par nepiemērotu –  33%. Latviešu valodā runājošo respondentu vidū, Levitu par piemērotu uzskata 80%, bet krievu valodā runājošo vidū 26% no respondentiem, kuriem bija viedoklis par šo jautājumu, norāda Tjarve.

Bet Vējoni par piemērotu Valsts prezidenta amatam atzina 30% respondentu, kuriem bija viedoklis par šo jautājumu, par nepiemērotu – 70%. Latviešu un krievu valodā runājošo respondentu vidū šis vērtējums neatšķiras.

Lasītākās ziņas valstī

Biedrības "Par izcilu Latvijas Valsts prezidentu", pēc kuras pasūtījuma tika veikta aptauja, valdes priekšsēdētājs Aldis Austers uzskata, lai gan Valsts prezidentu ievēl Saeima, tomēr ir svarīgi noskaidrot arī sabiedrības viedokli: "Mūsu biedrības mērķis ir rosināt sabiedrībā diskusijas par Valsts prezidenta institūciju un piemērotākajiem kandidātiem, kā arī veicināt to, lai sabiedrībai būtu lielāks iespaids uz Valsts prezidenta izvēli."

Šī aptauja veikta no 23. līdz 27. martā, izmantojot interneta aptaujas metodi 1005 respondentu lielā reprezentatīvā Latvijas iedzīvotāju izlasē. Respondentiem uzdotais jautājums bija: “Cik piemēroti vai nepiemēroti Valsts prezidenta amatam, Jūsuprāt, ir šie cilvēki?”

Portāls “Latviesi.com” jau ziņoja, ka prezidenta vēlēšanas, visticamāk, notiks 29. maijā, par ārkārtas sēdes sasaukšanu vēl jālemj Saeimas prezidijam.

Atgādinām, ka koalīcijas partijas vienojušās Valsts prezidenta amatam virzīt Eiropas Savienības tiesas tiesnesi Egilu Levitu, tomēr vēl nav zināms, kā balsos koalīcijas partneres, partijas "KPV LV" deputāti. Zināms, ka daži frakcijas deputāti atbalstīts Levitu. Ja Levita kandidatūru atbalstīs četras no piecām koalīcijas partijām un vismaz četri "KPV LV" deputāti, kuri jau publiski izteikuši atbalstu Levitam, tad viņam ir nodrošinātas 53 balsis. Iespēju virzīt savu kandidātu izteikušas opozīcijas partijas, taču konkrēti vārdi vēl netiek nosaukti. Izskan Raimonda Vējoņa kandidatūra, taču pats prezidents pagaidām neatklāj, vai kandidēs vēlreiz uz šo amatu. Oficiāli kandidātus jāizvirza  no 9. līdz 13. maijam.

Foto: LETA/ Evija Trifanova

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti