Dalies:

Apsver Latvijā atgriezušos cilvēkus 14 dienas izmitināt viesnīcās

Apsver Latvijā atgriezušos cilvēkus 14 dienas izmitināt viesnīcās
CC0 licence
  • 17. Mar. 2020

Ņemot vērā nepieciešamību pašizolēties saistībā ar koronavīrusa izraisītās slimības "Covid-19" ierobežošanu, viens no risinājumiem varētu būt viesnīcu numuriņu piedāvāšana tiem, kuri šajās dienās atgriežas no ārvalstīm, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents Jānis Pinnis.

Sociālajos tīklos, tostarp, "Facebook" un "Twitter" izplatīts aicinājums atsaukties viesnīcas, kas būtu gatavas brīvprātīgi uzņemt cilvēkus, kuriem ir nepieciešama pašizolācija. Viesnīcu numuriņiem ir jābūt slēdzamiem, ar atsevišķu sanmezglu.

Pinnis apstiprināja, ka viņš ir informēts par šādu iniciatīvu, uzsverot, ka tam ir jāparedz konkrēti noteikumi, lai pasargātu viesnīcu personālu no iespējamās saslimšanas. Kā atzīmēja Pinnis, iniciatīvas mērķis varētu būt kā risinājums tiem, kuri tikko atgriezušies no slimības skartajām valstīm. Lai pasargātu savus ģimenes locekļus, īpaši tos, kuri ir riska grupā, tiek apsvērta iespēja piedāvāt šiem cilvēkiem iespēju pašizolēties viesnīcās. 

Lasītākās ziņas valstī

"Piemēram, viesnīcu operators "Mogotel" ir izstrādājis reglamentu, kurā noteikts, ka pašizolācija "Mogotel" noteiktajās viesnīcās būs iespējama tiem, kuriem nav simptomu. Vienlaikus pakalpojumā būtu iekļautas arī ēdienreizes, kuras nodrošinās, izvairoties no tuvā kontakta ar pašizolēto klientu," atklāja Pinnis.

Viena no viesnīcām, kas šai idejai gatava, ir Kaļķu ielā esošā "Hotel Roma", ziņo jauns.lv.

Viņš piebilda, ka šī iniciatīva nav viesnīcu "izmisuma sauciens", lai glābtu biznesu, bet gan reāls risinājums. "Mēs nevaram zināt, cik no plānotajiem iebraucējiem būs iespēja atrasties mājās," sacīja Pinnis. 

Kā ziņots, visiem, kuri atgriežas no ārvalstīm, ir nepieciešams ievērot obligātu 14 dienu karantīnu.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti