Dalies:

Apsver iekštelpu pasākumos ļaut pulcēties līdz 50 cilvēkiem

Apsver iekštelpu pasākumos ļaut pulcēties līdz 50 cilvēkiem
  • 20. May. 2020

Ja tuvākajās nedēļās epidemioloģiskā situācija nepasliktināsies, tad, atbilstoši šā brīža plānam, Latvijā iekštelpu publisku un privātu pasākumu apmeklētāju pieļaujamo skaitu varētu palielināt no 25 līdz 50 cilvēkiem, informē Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne.

Vienlaikus ministrija kopā ar nozares speciālistiem patlaban vērtējot, vai ārtelpu pasākumiem var piemērot citādākus kritērijus attiecībā uz cilvēku skaitu. Tāpat kā līdz šim, ierobežojumu mazināšana ir plānota pakāpeniski, nepārtraukti īstenojot situācijas uzraudzību, tāpēc VM mudina ņemt vērā, ka ierobežojumu mīkstināšanas efektu epidemioloģiski ir iespējams novērtēt ar laika atstarpi - no divām līdz četrām nedēļām.

Piemēram, Igaunijā no 1.jūlija plānots atļaut publiskos pasākumus brīvdabā līdz 1000 personām un iekštelpās līdz 500 personām.

Lasītākās ziņas valstī

Pasaules Veselības organizācija ir vairākkārtīgi norādījusi, ka situācija gan pasaulē, gan Eiropā joprojām ir trausla, tādēļ pārāk strauja atgriešanās ierastajā dzīves ritmā var izraisīt saslimstības strauju palielināšanos, atgādināja VM.

Latvija ir izvēlējusies piesardzīgu taktiku un apmeklētāju skaita ierobežojumus atceļ uzmanīgi, runājot par iespējām palielināt apmeklētāju skaitu publiskos pasākumos, aģentūrai LETA sacīja Kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK). 

Kultūras ministrs uzsvēra, ka katra valsts, mazinot ierobežojumus, iet savu ceļu, ņemot vērā vairākus faktorus - gan medicīnas sistēmas kapacitāti, gan jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības gaitu.

Premjera birojā norāda, ka, lai gan Latvijā, mērķtiecīgi sadarbojoties valdībai un iedzīvotājiem, Covid-19 izplatība tiek kontrolēta, pandēmija nav beigusies un vīruss nav uzvarēts. 

Jau vēstījām, ka Latvijas valdība ārkārtējo situāciju valstī pagarināja līdz 9.jūnijam, vienlaikus lemjot par sociālās distancēšanās pasākumu mīkstināšanu, tostarp atļaujot pulcēšanos gan iekštelpās, gan ārā organizētos, publiskos pasākumos līdz 25 cilvēkiem.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti