Dalies:

Apstrīd 53 eiro garantētā minimālā ienākumu līmeņa atbilstību Satversmei

Apstrīd 53 eiro garantētā minimālā ienākumu līmeņa atbilstību Satversmei
LETA, Edijs Pālens
  • 22. Oct. 2019

Satversmes tiesa ierosinājusi lietu par garantētā minimālā ienākumu līmeņa atbilstību Satversmei. Ministru kabineta noteikumi noteic, ka garantētais minimālais ienākums vienam cilvēkam  ir 53 eiro mēnesī.

Satversmes tiesa norāda, ka lieta ierosināta pēc tiesībsarga pieteikuma. Tiesībsargs uzskata, ka Ministru kabineta noteiktais garantētais minimālais ienākumu līmenis neatbilst sociāli atbildīgas valsts principam, nenodrošina cilvēka cieņas aizsardzību un neizpilda no Satversmes 109. panta izrietošo pozitīvo pienākumu valstij sniegt personai tai nepieciešamo sociālo palīdzību.

Tiesībsargs norāda, ka valdība ilgstoši garantēto minimālo ienākumu līmeni nav paaugstinājusi tā, lai tas atbilstu Satversmei. Valstij esot pienākums savu politiku vērst uz sociālā un mantiskā stāvokļa izlīdzinājumu, nevis uz sociālo un mantisko atšķirību nostiprināšanu un izvēršanu. Garantētais minimālais ienākumu līmenis šobrīd neesot pietiekams, lai nodrošinātu personu pamatvajadzības, līdz ar to tas nevarot nodrošināt cilvēka cienīgu dzīves līmeni.

Lasītākās ziņas

Satversmes tiesa ir uzaicinājusi Ministru kabinetu līdz šā gada 23. decembrim iesniegt Satversmes tiesai atbildes rakstu ar lietas faktisko apstākļu izklāstu un juridisko pamatojumu.

Lietas sagatavošanas termiņš ir 2020. gada 21. marts. Par lietas izskatīšanas procesa veidu un datumu tiesa lemj pēc lietas sagatavošanas.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti