Dalies:

Jaunajā Dziesmu un deju svētku padomē arī Lilija Zobens

Jaunajā Dziesmu un deju svētku padomē arī Lilija Zobens
Foto: Aivars Liepiņš, Ilmārs Znotiņš, Reinis Oliņš, Vil Muhametshin, Agris Tabaks
  • 30. Apr. 2019

Šodien apstiprināts Dziesmu un deju svētku padomes sastāvs, kurā darbosies valsts, pašvaldību, kultūras organizāciju, nevalstisko organizāciju pārstāvji un kultūras nozaru eksperti. Par Pasaules Brīvo latviešu apvienības pārstāvi ievēlēta Londonā dzīvojošā dziedātāja, diriģente un pedagoģe Lilija Zobens, portālu "Latviesi.com" informē Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Jauno padomi veido kultūras ministre Dace Melbārde, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, finanšu ministrs Jānis Reirs, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas pārstāve, deputāte Inguna Rībena, Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis, Valsts prezidenta kancelejas vadītāja vietniece Egita Kazeka un Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika.

Tāpat padomes sastāvā konkursa kārtībā izvēlēti Dziesmu un deju svētku procesā iesaistīto nozaru eksperti, kā arī nevalstisko organizāciju un kultūras centru virzītie pretendenti - koru mūzikas pārstāvji Mārtiņš Klišāns un Romāns Vanags, deju nozares pārstāves Santa Laurinoviča un Zanda Mūrniece, pūtēju orķestru nozares pārstāvis Jānis Puriņš, tautas lietišķās mākslas nozares pārstāve Ilze Rimicāne, tautas mūzikas nozares pārstāve Iveta Tauriņa, tradicionālās kultūras nozares pārstāve Māra Mellēna, profesionālās mūzikas pārstāvis Jēkabs Jančevskis, pašvaldību kultūras centru pārstāvis Toms Upners, nevalstisko organizāciju pārstāve Mārīte Puriņa un Pasaules Brīvo latviešu apvienības pārstāve Lilija Zobens.

Pirmo jaunās padomes sēdi Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku rīkotājs - Latvijas Nacionālais kultūras centrs – sasauks šī gada 30 maijā.

Dziesmu un deju svētku padome ir konsultatīva institūcija, kuras darbības mērķis ir pārraudzīt Dziesmu un deju tradīcijas saglabāšanu un attīstību. Padomes uzdevumi ir noteikti Dziesmu un deju svētku likumā, tās darbību organizatoriski un materiāltehniski nodrošina Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Dziesmu un deju svētku padomes sastāvu saskaņā ar Dziesmu un deju svētku likumu apstiprina uz pieciem gadiem, tās locekļi padomē darbojas bez atlīdzības.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti