Dalies:

Apstiprināts jaunais Latvijas Goda Konsuls Ilinoijā Ēriks Kalniņš

Apstiprināts jaunais Latvijas Goda Konsuls Ilinoijā Ēriks Kalniņš
LR vēstniecība ASV
  • 11. May. 2019

Šā gada 15. aprīlī advokātu firmas Handler Thayer, LLP telpās Čikāgas pilsētas centrā, Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis oficiāli apstiprināja Ēriku Kalniņu par jauno Latvijas Goda konsulu Ilinoijā.

Advokātu firma Handler Thayer, kur Ē.Kalniņš ir partneris, bija gādājusi par viesībām viņa goda amata apstiprināšanai. Ieejot ēkā, viesus sagaidīja plakāts Latvijas karoga krāsās, ziņojot par notikumu. Skaistajās telpās 10. stāvā, ar skatu uz Čikāgas panorāmu, bija izkārtota eleganta pieņemšana. Sanākuši bija apmēram 100 viesu – Ērika Kalniņa kollēgas un draugi no dažādām aprindām.

Baudot dzērienus un uzkodas, viesi noklausījās sirsnīgus apsveikumus no bijušā Goda konsula Roberta Blumberga, vēstnieka Andŗa Teikmaņa un speciālā viesa Ilinoijas senātora Dick Durbin. Roberts Blumbergs apsveica savu pēcteci un novēlēja viņam sekmes nākotnes darbā. Ēriks Kalniņš stāstīja par to, kā viņš, būdams bēgļu ģimenes dēls, ticis tik tālu savā dzīvē Amerikā. Viņš izteica speciālu paldies Mikum Kīnam, kuŗš iepazīstinājis viņu ar latviešu sabiedrību Čikāgā.

Lasītākās ziņas valstī

Latvijas vēstnieks Andris Teikmanis stāstīja par Ē. Kalniņa darbību Latvian American Chamber of Commerce, kuru viņš palīdzēja dibināt, un šīs organizācijas sekmēm, veidojot biznesa kontaktus starp Latviju un Ameriku. Viņš pieminēja Latvijas labās attiecības ar ASV biznesa laukā, kā arī ar NATO.

Speciālais viesis lietuviešu izcelsmes Ilinojas senātors Dick Durbin, kuŗš ir vicepriekšsēdis Baltic Freedom Caucus ASV kongresā (komiteja, kas rūpējas par baltiešu interesēm kongresā) apstiprināja Andŗa Teikmaņa teikto par labo sadarbību starp Latviju un ASV. Vakara notikumiem beidzoties, vēstnieks Teikmanis un Ēriks Kalniņš uzdāvināja senātoram lielu upeņu balzama pudeli, kas izraisīja smaidus latviešos un vieglu neizpratni cittautiešos.

Autors: Dace Ķezbere
Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Laiks" 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti