Dalies:

Aprīlī eksperti diskutēs, kā nākotnē nodrošināt pietiekamu pensiju?

Aprīlī eksperti diskutēs, kā nākotnē nodrošināt pietiekamu pensiju?
  • 20. Mar. 2019

Pirmdien, 8.aprīlī, Latvijas Banka rīko ekspertu sarunu "Pensiju sistēma Latvijā - vai bumba ar laika degli?", informē Latvijas Banka.

Eksperti un nozares speciālisti analizēs Latvijas pensiju sistēmas perspektīvas un spriedīs Latvijas pensiju sistēmas perspektīvas, kā šodienas trīsdesmitgadniekiem nodrošināt pietiekamus ienākumus vecumdienās

“Latvijā ieviestā triju līmeņu pensiju sistēma tiek uzskatīta par finansiāli ilgtspējīgu, ja vērtē valsts budžeta spēju segt izdevumus pensijām. Taču tikpat svarīgs jautājums ir sociālā ilgtspēja - vai esošā pensiju sistēma spēs nodrošināt pienācīgu dzīves līmeni tiem, kuri pensionēsies pēc 30-40 gadiem? Jau pašlaik pensijas apjoms ir samērā neliels, un Latvijā darba ienākumu aizstājamības līmenis pensijas vecumā ir viens no zemākajiem Eiropas Savienībā. Aprēķini rāda, ka piešķirtās vecuma pensijas apmērs procentos no vidējās algas nākotnē samazināsies. Pensijas relatīvajai vērtībai vēl sarūkot, sabiedrība varētu pārstāt samierināties ar pensionāru zemajiem ienākumiem un pieprasīt politikas pārmaiņas. Tāpēc arī teorētiski aprēķinātā pensiju sistēmas finansiālā ilgtspēja varētu tikt apdraudēta, tādējādi nepieciešamas reformas,” pauž Latvijas Bankas pārstāvji.

Vispirms Latvijas Bankas ekonomists Oļegs Tkačevs raksturos Latvijas pensiju sistēmu un tās nākotnes perspektīvas, kā arī iepazīstinās ar prognozi, uz cik lielu pensiju var cerēt pašreizējie trīsdesmitgadnieki.

Pēc tam Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste vadīs ekspertu diskusiju par to, kādi risinājumi iespējami un kādi - sabiedrībai pieņemami, lai nākotnes pensionāriem nodrošinātu pietiekamus ienākumus. Diskusijā piedalīsies Oļegs Tkačevs, Labklājības ministrijas valsts sekretārs Ingus Alliks, Latvijas Darba devēju konfederācijas sociālās drošības un nodokļu eksperts Pēteris Leiškalns, Finanšu nozares asociācijas Finanšu instrumentu tirgus un ieguldījumu pakalpojumu komitejas līdzpriekšsēdētāja, AAS "SEB Dzīvības apdrošināšana" valdes priekšsēdētāja Kristīne Lomanovska.

Ekspertu saruns "Pensiju sistēma Latvijā - vai bumba ar laika degli?" notiks 8. aprīlī plkst. 14.00-16.00 Latvijas Bankas Zelta zālē K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā. Tiešraide - vietnē makroekonomika.lv

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti